نمایشنامه کودک باید دارای تکنیک قوی و امیدبخش باشد

به گزارش خبرگزاری ایچنا۱؛ منصور خلج امروز با بیان اینکه نمایشنامه خوب باید تکنیک قوی و ساختار مناسبی داشته باشد اظهار کرد: نمایشنامه‌نویس باید مختصات گروه سنی مخاطبان مورد نظر خود را بشناسد.

وی با بیان اینکه از نکات مد نظر گروه بازخوان در جشنواره تئاتر کودک، همخوانی نمایشنامه با فرهنگ، جامعه و پرداختن به مشکلات کودکان و نوجوانان بود، ادامه داد: نمایشنامه خوب کودک و نوجوان باید همه ویژگی‌های نمایشنامه بزرگسال را داشته باشد و ادراک کودکان و نوجوانان را نیز در نظر بگیرد.

عضو هیئت بازبین نمایشنامه‌نویسی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با توضیح اینکه اکثر نمایشنامه‌نویسان کودک با عشق کار می‌کنند و کاملا خودجوش وارد این حوزه شده‌اند اضافه کرد: نمایشنامه‌نویسی کار مشکلی است و کسی که می‌نویسد باید مطالعه داشته باشد، بداند نمایشنامه‌نویسان خوب از چه چیزی بهره می‌برند و دنیا و روانشناسی کودکان را بشناسد.

وی درباره تاثیر جشنواره بر تئاتر کودک و نوجوان نیز گفت: این جشنواره زمینه‌ساز تولید تئاتر می‌شود و حتی شهرهایی که تئاتر نمی‌سازند، به بهانه برگزاری جشنواره فعال می‌شوند.

خلج افزود: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان باعث حضور گروه های خارجی، بهترین های تهران و شهرستان‌ها و دیدن کارها و همچنین نقد و بررسی آثار مختلف را فراهم می کند که فرصت مغتنم و بسیار خوبی است.

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «کودک، طبیعت، تئاتر» از ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸ در همدان برگزار می‌شود./

 

منبع: قارس

همچنین ببینید

اجرای طرح ملی شنبه های کتاب در مساجد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ناهیدی فرد گفت: اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، منجر …