نقش موثر مهدهای کودک در رشد اجتماعی کودکان

رئیس بهزیستی شهرستان خرم‌دره گفت: مهدهای کودک نقش موثری در رشد اجتماعی کودکان دارند.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ علی نجاتی، اظهار کرد: دوره کودکی، یکی از مهم‌ترین دوران زندگی است که در آینده آن‌ها نقش به‌سزایی دارد؛ چرا که شخصیت افراد در این دوره شکل می‌گیرد.

وی با بیان این‌که نحوه آموزش به کودکان در شخصیت اجتماعی آن‌ها تاثیر زیادی دارد، عنوان کرد: مهدهای کودک از اماکنی هستند که می‌توانند در شکل‌گیری شخصیت کودکان موثر باشند.

رئیس بهزیستی شهرستان خرم‌دره، از فعالیت ۸ مهد کودک در شهرستان خرم‌دره خبر داد و گفت: از این تعداد ۵ مهد شهری و ۳ مهد نیز به صورت روستامهد فعالیت می‌کنند.

این مسئول با اشاره به این‌که با توجه به اهمیتی که دوره پیش‌دبستانی و مهدکودک در زمینه سبک زندگی و مهارت‌های زندگی دارد، این دوره نگاه خاصی را می‌طلبد، ادامه داد: اگر والدین در دوران کودکی و پیش‌دبستانی سرمایه‌گذاری کنند، قطعاً خروجی آن در سنین بالاتر نمود خواهد داشت‌.

نجاتی با تاکید بر این‌که با توجه به حساسیت‌های دوران کودکی، نظارت مستمر بر مهدهای کودک صورت می‌گیرد، اظهار کرد: همه مهدهای این شهرستان مجهز به دوربین مدار بسته است.

وی با اشاره به افزایش شهریه‌های مهدکودک تا ۲۵ درصد، تاکید کرد: همه مهدکودک‌های شهرستان خرم‌دره ملزم به نصب تعرفه‌ها در معرض دید هستند و از مراجعه‌کنندگان درخواست می‌شود هر نوع تخلف مهدکودک‌ها در زمینه دریافت وجه اضافه را به بهزیستی انعکاس دهند.

رئیس بهزیستی شهرستان خرم‌دره با تاکید بر این‌که مربیان مهدکودک‌ها افرادی دوره‌دیده در حوزه مرتبط هستند، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که ممکن است در این زمینه دیده شود، کمک‌مربیان هستند که آن‌ها نیز می‌توانند در کلاس‌های آموزشی مربوطه برای ارتقای سطح آگاهی و مهارت خود شرکت کنند.

این مسئول تصریح کرد: امسال نیز همه تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا در صورت وجود اعتبار، غذای گرم بین مهدکودک‌های روستایی توزیع شود./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …