خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

نقش مرکز حامی در کاهش آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی

  • 06 آبان 1400 - 12:11
نقش مرکز حامی در کاهش آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد گفت: مرکز حامی با حضور روانشناسان و روانپزشکان مجرب میتواند از تشدید آسیب های اجتماعی ناشی از فضای مجازی جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛حجت الاسلام «مجتبی صداقت» صبح امروز چهارشنبه در دیدار با معاون دادستان یزد اظهار کرد: با توجه به این که دو قشر زنان و کودکان افرادی هستند که بیشترین آسیب را در فضای مجازی دیده‌اند، مرکز حامی نظر به نداشتن رغبت این اقشار در پیگیری قضایی و پرهیز از طرح آن برای حفظ آبرو و ترس از محکوم شدن به یاری آن‌ها می‌شتابد.

وی گفت: در راستای پرونده‌هایی که در دستگاه قضایی مطرح و آسیب‌هایی که در لایه‌های زیرین زندگی شهروندان بررسی شده است، در مرکز حامی به مشکلات مختلف حوزه کودکان و بانوان با حفظ اسرارشان رسیدگی می‌شود تا بانوان و کودکان بزه‌دیده یک پناهگاه برای گزارش مشکلات خویش داشته باشند.

صداقت با بیان این که این مرکز بیشتر جنبه پیشگیرانه دارد و می‌تواند افراد را از افتادن در دام شیادان دور کند، افزود: در مرکز حامی، روانشناسان و روانپزشکان مجرب و برجسته حضور دارند تا از طرح این موضوعات در محیط قضایی و انتظامی و تشدید آسیب‌ها جلوگیری شود.

«محمد نعیمی‌نژاد» معاون دادستان یزد هم در این جلسه با اشاره به راه‌اندازی مرکز حامی با همکاری شهرداری یزد، گفت: در مرکز حامی به مشکلات مختلف حوزه کودکان و بانوان با حفظ محرمانگی رسیدگی می‌شود تا بانوان و کودکان بزه‌دیده یک مامن برای گزارش مشکلات خویش داشته باشند.

این مقام قضائی بر اجماع ظرفیت‌های رسانه‌ای و فرهنگی برای آموزش تاکید و بیان کرد: بسیاری از جرائم ناشی از ناآگاهی و کم‌اطلاعی بزه‌دیده شکل می‌گیرد که در این زمینه آموزش و فرهنگ‌سازی بهترین راهبرد است و در صورت گزارش‌دهی، حفظ محرمانگی و اطمینان و توانمند بخشی بزه دیدگان در اولویت قرار دارد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب