نظام آموزشی در برخی شهرستان ها و منطقه ۲۲ بغرنج است

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ «انوشیروان محسن بندپی» در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز قرار شد در هفته گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش (دی ماه) از دستگاه های فعال در این حوزه تجلیل شود.

استاندار تهران با اشاره به آموزش اتباع خارجی تصریح کرد: از 470 هزار دانش آموز اتباع خارجی 117 هزار دانش آموز در شهرستان های استان تهران تحصیل می کنند و با توجه به نگاه دینی و اسلامی ما نسبت به این مسئله، تحصیل و تربیت این کودکان مقرر شد با توجه به کمبود فضای آموزشی مدارس غیر دولتی تاسیس شود و این دانش آموزان بتوانند از آموزش های از راه دور به صورت حضوری و نیمه حضوری استفاده کنند.

وی اظهار کرد: دستور کار سوم این جلسه بررسی آیین نامه اجرایی بند (د) تبصره 9 بود که طبق این آیین نامه قانون گذار اجازه تغییر کاربری فضاهای مازاد آموزش را به آموزش و پرورش داده است تا مدارس و فضاهای آموزشی توسعه یابند لذا مقرر شد که دستگاه ها در این زمینه همکاری های لازم را داشته باشند و از جمله بندهای آیین نامه فوق این بود که با کمبود فضاهای آموزشی و ورزشی روبرو نشویم و درآمد حاصله از این تغییر کاربری ها هم برای همان استان هزینه شود.

بندپی افزود: منشأ تحولات در هر نظام و جامعه بستگی به آموزش و پرورش آن جامعه دارد. اگر نگاه به آموزش و پرورش یک نگاه تحولی باشد، بسیاری از مسایل جامعه در آینده مرتفع می شود.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: تمام ظرفیت های قانونی در قانون شوراهای آموزش و پرورش در جهت رسیدن به اهداف عالی تعلیم و تربیت ضروری است و اگر به آموزش و پرورش توجه نشود، تبعات آن در آینده کل جامعه را در بر می گیرد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید در زمینه قانون شوراها هرچه زودتر اقدامات عمل گرایی را انجام دهد، بیان کرد: در این شرایط خاص اقتصادی کشور نباید لطمه ای به ارکان آموزش و تربیتی کشور وارد شود.

استاندار تهران اظهار کرد: نظام آموزشی در برخی از شهرستان ها و منطقه 22 بغرنج است و حضور 34 دانش آموز در هر کلاس زیبنده استان نیست.

بندپی در ادامه تصریح کرد: با استفاده از قانون شوراهای آموزش و پرورش می توان بسیاری از مشکلات در این حوزه را حل کرد.

وی تصریح کرد: باید از فضاهای خالی و برخی مکان ها مانند مصلی و فضاهای آموزشی برای ایجاد فضاهای آموزشی و تجاری استفاده شود اما نباید به فضاهای آموزشی لطمه ای وارد شود./

منبع: خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

شناسایی قابلیت‌ها و تاب آوری دانش آموزان

وزبر آموزش و پرورش با اشاره به کسب قابلیت‌ها و مهارت‌هایی نظیر “هوش هیجانی” برای …