خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
2

نظارت مستمر بهزیستی و دادسرا بر وضعیت یک کودک کار کرمانشاهی

  • 04 مهر 1398 - 16:24
نظارت مستمر بهزیستی و دادسرا بر وضعیت یک کودک کار کرمانشاهی

به گزارش خبرگزاری ایچنا۱؛ مسئول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از نظارت مستمر بهزیستی و دادسرا بر وضعیت یک کودک کار کرمانشاهی خبر داد. به گزارش ایسنا، مهدی قنادی در این رابطه اظهار کرد: چندی پیش خبری مبنی بر زندگی یک کودک کار در میان پسماندهای بیمارستانی منطقه سراب قنبر منتشر شد […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا۱؛ مسئول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از نظارت مستمر بهزیستی و دادسرا بر وضعیت یک کودک کار کرمانشاهی خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهدی قنادی در این رابطه اظهار کرد: چندی پیش خبری مبنی بر زندگی یک کودک کار در میان پسماندهای بیمارستانی منطقه سراب قنبر منتشر شد که واکنش و پیگیری سریع دادستان کرمانشاه را بدنبال داشت.

او بیان کرد: پس از پیگیری های دادستان کرمانشاه، “ابوالفضل” که در میان پسماندهای بیمارستانی زندگی می کرد به دستور دادستان به بهزیستی سپرده شد.
قنادی تاکید کرد: باتوجه به اینکه این کودک توسط ابزارآلات تیزی که میان پسماندها بود آسیب دیده بود، طی ماه های گذشته تمامی اقدامات درمانی برای وی انجام گرفت و اکنون در صحت و سلامت کامل بسر می برد.

مسئول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه یادآورشد: همچنین به دلیل فوت پدر، نبود مادر و وضعیت مالی نامناسب خانواده، بررسی‌ها جهت انتخاب و تعیین سرپرست برای او در این مدت ادامه داشت تا اینکه یکی از بستگان وی اعلام آمادگی نمود پس از بررسی و احراز صلاحیت نامبرده و تمایل ابوالفضل، سرپرستی به آنها سپرده شد.

قنادی اضافه کرد: با پیگیری‌های دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه ابوالفضل و خواهرانش در مدارس مناسب جهت ادامه تحصیل ثبت نام شده‌اند.

او درادامه در خصوص اشتغال ابوالفضل نیز گفت: برای اشتغال این کودک به گونه‌ای که مخل تحصیل و تربیت وی نباشد و همچنین تامین مالی خانواده‌اش باشد اقدامات لازم انجام شد.

گفتنی است نظارت‌ها از سوی سازمان بهزیستی و دادسرا مستمرا بر وضعیت ابوالفضل و خواهرانش ادامه خواهد داشت./

 

منبع: پانا

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب