نشستن دبلیو در کودکان، خطرناک است؟

به گزارش ایچنا؛ آیا تاکنون به شکل حرف W نشسته‌ اید؟ یعنی روی دو زانوی خود به شکل راحت به شکلی که برخی نیز از آن با عبارت عامیانه (قورباغه‌ ای) یاد می‌کنند روی زمین نشسته‌ اید؟ به نظر می ‎رسد این نوع نشستن بین کودکان کم سن و سال رایج‌ تر است.
نشستن به شکل W از مدت ها پیش یکی از موضوعات مورد مناقشه بین پزشکان و متخصصان کودک، متخصصان ارتوپد و … است. اگر شما هم نگران نوع نشستن کودک یا حتی خودتان هستید، بد نیست با این پژوهش جالب همراه باشید.
چارلز پرین ، جراح ارتوپدی کودکان در بیمارستان آرنولد پالمر کودکان در اورلاندو درباره نشستن به شکل می گوید: “این نوع نشستن به ویژه بین کودکان دو تا هشت سال رایج است و این تمایل، یک موضوع طبیعی است. چرا که وقتی جوان هستید ، باسن و ران شما راحت تر حرکت می کند و هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.”
پرایس توضیح می دهد: “در نوزادان ، پیچ و تاب در استخوان ران تقریباً 45 درجه است و در بزرگسالان حدود 20 درجه است. به همین دلیل است که بیشتر بچه ها این نوع نشستن را تا سن 10 سالگی ترک می کنند.”
اما آیا نشستن بچه ها بد است؟ تیموتی کری، جراح ارتوپدی کودکان در بیمارستان کودکان در مرکز علوم بهداشت لندن می گوید: “نشستن در حالت W یک نگرانی نسبتاً متداول بین والدین است. ما همچنین نگرانی های بسیاری را در مورد والدین نسبت به نحوه قدم برداشتن فرزندانشان طی سال های بعدی مشاهده می کنیم.”
در گذشته اعتقاد بر این بود که “نشستن” به این شکل نه تنها می تواند شرایطی مانند تغییر حالت انگشتان پا و دیسپلازی مفصل ران را تشدید کند بلکه در وهله اول مسئول ایجاد این حالات است. اما تحقیقات جدید نشان می دهد که این مسئله جای نگرانی نیست.دیسپلازی باسن ، که به عنوان دیسپلازی رشد مفصل ران در بچه های کوچک نیز گفته می شود ، شرایطی است که باسن ران نمی تواند قسمت توپ مفصل ران را تحت پوشش کامل قرار دهد. شدت دیسپلازی باسن از جابجایی جزئی استخوان ران تا دررفتگی کامل استخوان ران از بافت لگن متغیر است.
یک مطالعه که در بیمارستان کودکان لس آنجلس در سال 2019 انجام شد، نشان داد که این نوع نشستن خطر چندانی روی سلامتی ندارد.پرایس ، مدیر پزشکی موسسه بین المللی هیپ دیسپلازی ، می گوید والدین باید در نظر داشته باشند که از یک روز 24 ساعته ، کودکان فقط در چند ساعت در وضعیت W می نشینند و مرتب نیز از جای حود بلند می شوند و حرکت می کنند. بنابراین هیچ آسیبی برای کودک شما ایجاد نمی کند./

 

منبع: نی نی بان

همچنین ببینید

رفتار تکانشی تهدیدی برای امنیت شخصی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از بیتوته ؛معنی تکانش (Impulse) این است که در …