خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
1

نذر شادی یک گروه دانش‌آموزی در یزد برای نیازمندان

  • 01 مهر 1398 - 13:10
نذر شادی یک گروه دانش‌آموزی در یزد برای نیازمندان

«بخندونیم»؛ نام گروهی متشکل از تعدادی دانش‌آموز و دانشجوی یزدی است که این روزها به دل بافت تاریخی شهرشان زده‌اند تا به بهانه‌ی بازگشایی مدارس از طریق تهیه و توزیع نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت اقدام به شاد کردن همنوعانشان کنند. به گزارش خبرگزاری ایچنا۱؛ «زهرا بقائیان» مدیر اجرایی این گروه که فقط  ۱۶ سال دارد، […]

«بخندونیم»؛ نام گروهی متشکل از تعدادی دانش‌آموز و دانشجوی یزدی است که این روزها به دل بافت تاریخی شهرشان زده‌اند تا به بهانه‌ی بازگشایی مدارس از طریق تهیه و توزیع نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت اقدام به شاد کردن همنوعانشان کنند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا۱؛ «زهرا بقائیان» مدیر اجرایی این گروه که فقط  ۱۶ سال دارد، می‌گوید: گروه «بخندونیم» در راستای القای شادی و حال خوب به مردم شهرمان برای ایجاد انگیزه و روحیه دادن به آنها برای آینده‌ای موفق شکل گرفته و برنامه‌های خیرخواهانه گروه نیز به عنوان «نذر شادی» برای اقشار مختلف جامعه در نظر گرفته شده است.

وی ادامه می‌دهد: این روزها به بهانه بازگشایی مدارس و جمع‌اوری کمک‌های مردمی تاکنون برای ۳۰ دانش‌آموز بی‌بضاعت شهرمان نوشت‌افزار مورد نیازشان را تهیه کرده‌ایم و هر چند که به ظاهر تعداد زیادی نیست ولی همچنان این حرکت را دنبال خواهیم کرد.

به گفته بقائیان، برخی از این دانش‌آموزان با کمک دبستان خیریه «مهد رضویه» شناسایی و برخی نیز دانش‌آموزانی بودند که اعضای گروه از وضعیت آنها شناخت داشتند.

وی که خود نیز دانش‌آموز است، می‌گوید: با توجه به این که بسیاری از اعضای گروه دانش‌آموز هستند، به خوبی با دغدغه‌های دانش‌آموزان به ویژه آنهایی که نیازمند کمک هستند، آشنایی دارند و در این اقدام سعی کردیم به آنها و خانواده‌هایشان در شروع سال تحصیلی شادب و انگیزه بیشتری بدهیم.

وی همچنین بیان می‌کند: تعداد زیادی در گروه «بخندونیم» فعالیت دارند ولی کادر اصلی گروه را  ۱۰ دانش‌آموز و دانشجو تشکیل می‎دهند که رده سنی آنها بین ۱۶ تا ۲۳ سال است.

بقائیان در پایان از تداوم فعالیت‌های خیرخواهانه این گروه با مشارکت شهروندان یزدی خبر می‌دهد  و می‌گوید: دامنه فعالیت‌های گروه تنها محدود به کودکان و دانش‌آموزان نیست بلکه برنامه‌هایی را برای سالمندان، بیماران بویژه کودکان دچار بیماری‌های خاص و همه افرادی که شاید دچار مشکل و ناراحتی هستند، در نطر داریم تا بتوانیم حال همه مردم شهرمان را خوب کنیم.

 

منبع:ایسنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب