خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 26 September - 2022
2

نخست وزیر کانادا نژاد پرستی علیه کودکان رامحکوم کرد

  • 12 تیر 1400 - 12:34
نخست وزیر کانادا نژاد پرستی علیه کودکان رامحکوم کرد

نخست وزیر کانادا موج خرابکاری‌ها و آتش‌زدن‌های کلیساهای کاتولیک، نژادپرستی و نفرت در کانادا را محکوم کرد. به گزارش ایچنابه نقل از ایسنا (به نقل از خبرگزاری آناتولی) جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا گفت: اگرچه قابل درک است که مردم از کشف ۱۱۴۸ قبر ناشناس متعلق به کودکان‌ جامعه فرست نیشن (First Nation) در سه […]

نخست وزیر کانادا موج خرابکاری‌ها و آتش‌زدن‌های کلیساهای کاتولیک، نژادپرستی و نفرت در کانادا را محکوم کرد.

به گزارش ایچنابه نقل از ایسنا (به نقل از خبرگزاری آناتولی) جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا گفت: اگرچه قابل درک است که مردم از کشف ۱۱۴۸ قبر ناشناس متعلق به کودکان‌ جامعه فرست نیشن (First Nation) در سه مدرسه شبانه‌روزی سابق کودکان بومی وحشت‌زده شده باشند، اما باز هم این مساله توجیهی برای اقدامات خرابکارانه نمی‌شود. کلیساهای کاتولیک در اکثر این خرابکاری‌ها هدف گرفته شدند چرا که این کلیساها حدود ۶۰ درصد از ۱۳۹ مدرسه شبانه‌روزی کانادا را اداره می‌کردند.

ترودو در جریان بازدید از یک کلینیک واکسیناسیون در اوتاوا به خبرنگاران گفت: مشاهده اقدامات خرابکارانه و آتش‌زنی در سراسر کشور غیرقابل قبول و نادرست است. من افزایش عدم تحمل، نژادپرستی و نفرت را که شاهد آن هستیم، محکوم می‌کنم.

پلیس کانادا اعلام کرد، ۱۰ کلیسا پنجشنبه اول ژوئیه مصادف با جشن ملی “روز کانادا” در شهر “کلگری” واقع در استان آلبرتا هدف اقدامات خرابکارنه قرار گرفتند. مقامات معتقدند که این اقدامات خرابکارنه نتیجه کشف گورهای ناشناس در مدارس شبانه‌روزی سابق کودکان بومی هستند چرا که با رنگ‌های قرمز و نارنجی به این کلیساها آسیب وارد شده است. رنگ نارنجی با مدارس شبانه‌روزی سابق کودکان بومی مرتبط است.

عدد ۲۱۵ نیز بر روی برخی کلیساها نقش بسته است. این عدد تعداد قبرهای ناشناسی است که اواخر ماه مه در یک مدرسه شبانه‌روزی سابق برای کودکان بومی در نزدیکی شهر کوچک کامپلوپس در ایالت بریتیش کلمبیا پیدا شده بود.

چهار کلیسای کاتولیک نیز در هفته گذشته به اتش کشیدند و همه این کلیساها در اراضی جامعه فرست نیشن قرار داشتند.

ترودو گفت: کشف این گورها مردم را عصبانی کرده است اما آتش زدن کلیساها در واقع محروم کردن افرادی است که نیاز به عزاداری در مکان‌هایی دارند که می‌توانند در آنجا عزاداری کنند، تامل کنند و به دنبال حمایت باشند.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب