نخستین باشگاه کارآفرینان نوجوان در کرمان افتتاح شد

نخستین باشگاه کارآفرینان نوجوان ویژه دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان باهدف تربیت نسل کارآفرینان نوآور در کرمان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛

یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در مراسم افتتاح این باشگاه که با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان و جمعی از مسئولان استان برگزار شد؛ هدف از راه اندازی این باشگاه را مهارت‌آموزی نوجوانان تحت حمایت کمیته امداد به‌منظور تربیت نسل آینده، «کارآفرینان نوآور» اعلام کرد.

او افزود: طی سال‌های اخیر به‌منظور ایجاد زمینه کارآفرینی در استان مثلثی در استان کرمان با همکاری کمیته امداد، اداره کل فنی حرفه‌ای و دستگاه‌های کارآفرین تدوین‌شده است.

او بابیان اینکه استان کرمان دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی در زمینه‌های مختلف ازجمله کشاورزی، صنعت و انرژی خورشید است اظهار داشت: باید از این ظرفیت‌ها در جهت کارآفرینی جوانان بهره برد.

صادقی به اجرای طرح پنل‌های خورشیدی توسط این نهاد در استان کرمان اشاره کرد و گفت: ۷۲۰ طرح نیروگاه خورشیدی برای مددجویان در استان کرمان راه‌اندازی شده است و این مددجویان ماهیانه یک‌میلیون تومان برق به دولت می‌فروشند.

او بیان کرد: ۴۸ دانش‌آموز رده سنی ۱۶ تا ۱۸ سال شامل ۲۸ دختر و ۲۰ پسر قرار است در یک دوره فشرده شش‌ماهه تحت نظارت تیم ره یار از متخصصان اداره کار دوره آموزشی گذرانده و با پرورش ایده‌های خلاق، بازار کار ایجاد کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: این تعداد دانش‌آموز از بین ۲۰۰ دانش‌آموز شهر کرمان که متقاضی حضور در این باشگاه کارآفرینان بودند انتخاب‌شده و پس از پایان دوره آموزش گواهینامه مهارت دریافت می‌کنند.

در این مراسم تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین اداره کل کمیته امداد استان کرمان، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل آموزش و فنی و حرفه‌ای استان کرمان و شرکت مشاوره اقتصادی و کارآفرینی ایده برتر منعقد شد./

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …