نتایج کنکور سراسری اواخر مهرماه اعلام می‌گردد/ شروع ترم جدید دانشگاه‌ها از بهمن ماه

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ رئیس سازمان سنجش کشور اعلام کرد: فرآیند برگزاری آزمون با توجه به شرایط کشور به تعویق افتاده است و تمامی آزمون‌ها با توجه به پروتکل‌های اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود و دانش آموزان و خانواده‌های آنان نگران این مسئله نباشند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ دکتر ابراهیم خدایی در گفت و گو با خبرنگار ایچنا بیان کرد: با توجه به شرایط شیوع کرونا و موج جدید این بیماری کنکورهای سراسری در تاریخ 30 و 31 مرداد با توجه به پروتکل‌های اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود و دانش آموزان و خانواده‌های آنان نگران این مسئله نباشند.
همچنین وی ادامه داد: تا قبل از آزمون دستورالعمل‌های اجرایی از طریق پیامک به داوطلبان ابلاغ می‌گردد که شامل حوزه توزیع کارت،برگزاری آزمون و پروتکل‌های بهداشتی برای ورود به آزمون است.
خدایی در جواب یه این سوال که برخی از استان‌های کشور در شرایط قرمز به سر می‌برند بیان کرد: با توجه به تلاش‌های دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت این استان‌ها نسبت به شیوع کرونا ثابت نیست و دو ماه دیگر ممکن است وضعیت سفید شود، درصورت عدم تغییر وضعیت آزمون براساس همان پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
رئیس سازمان سنجش کشور اعلام کرد: سوالات کنکور سراسری براساس دروس تدریس شده طرح شده است و 20 درصد کتب درسی که آموزش داده نشده است در مباحث امتحانی نیست.
ابراهیم خدایی در ارتباط با اعلام نتایج کنکور سراسری و شروع ترم جدید دانشگاه‌ها بیان کرد: فرآیند برگزاری آزمون با توجه به شرایط کشور به تعویق افتاده است و نتایج کنکور سراسری اواخر مهرماه اعلام می‌گردد و شروع ترم پذیرفته شدگان با توجه به سیاست دانشگاه و وضعیت شیوع کرونا از آبان یا بهمن آغاز می‌شود./

همچنین ببینید

بیشترین مدارس فرسوده کشور در تهران قرار دارد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز …