نبود اتاق مادر و کودک در البرز

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مریم اسماعیلی فرد، مدیر کل امور بانوان استانداری البرز، گفت: باتوجه به جایگاه بالای مادری در فرهنگ ایرانی اسلامی، تسهیل انجام وظایف مادران یک امری ضروری است.

اسماعیلی فرد افزود: ایجاد یک فضای امن و بهداشتی در مکانهای عمومی مثل: پارک ،خیابان‌ های پر تردد، ادارات، ایستگاههای مترو و پایانه های مسافربری با عنوان اتاق مادر و کودک میتواند در این امر نقش تاثیرگذاری داشته باشد.

او با اشاره به اینکه ایجاد این فضا احترام به حقوق کودکان نیز است گفت: بانوان در این مکانها می توانند به جای استفاده از شیر خشک که بیرون از منزل به همراه می برند کودک را با شیر مادر تغذیه کنند.

دکتر جشنی مطلق، فوق تخصص نوزادان، در خصوص اهمیت تغذیه با شیر مادر گفت: شیر مادر با توجه به مواد مغذی و ویتامینهایی که دارد دارای اهمیت فراوانی است.

جشنی مطلق گفت: تغذیه با شیرمادر هم برای نوزادان فواید بسیاری دارد هم برای مادران باعث جلوگیری از سرطان سینه و ابتلا به دیگر  بیماری ها می شود.

او افزود: شیر مادر ۶ تا ۸ ساعت در فضای اتاق،۲۴ تا ۴۸ ساعت در یخچال و تا سه ماه در دمای منفی ۱۸ درجه سانتی گراد در فریزر قابل نگهداری است.

هم اکنون تنها یک اتاق مادر و کودک در دادگستری البرز دایر است ./

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

اجرای طرح سه شنبه های قصه گویی در شهرستان بهارستان

 سومین جلسه طرح سه شنبه های قصه گویی بهارستان با هدف غنی سازی اوقات فراغت …