مهلت ارسال آثار به مسابقه کتابخوانی «پوپک دانا» تمدید شد

مهلت ارسال آثار به دومین دوره مسابقه بزرگ کتابخوانی«بخوانیم، بفهمیم، بگوییم» با عنوان«پوپک دانا» تا ۱۶ مهر ماه همزمان با روز جهانی کودک تمدید شد.
به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ دومین دوره مسابقه بزرگ کتابخوانی«بخوانیم، بفهمیم، بگوییم» با عنوان«پوپک دانا» از سوی موسسه خانه کتاب و با حمایت بانک صادرات ایران در آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.

این مسابقه با هدف ترغیب دانش آموزان به مطالعه کتاب در ایام تعطیلات تابستان، تاکید برای فهمیدن مطالب کتاب‏‌ها و خلاصه کردن آن‌ها، تمرین فن‌بیان و ارائه‌ صحیح و مشارکت خانواده‌ها در تولید محتوا در فضای مجازی، ویژه دانش آموزان پیش دبستانی و مقطع ابتدایی (۵ تا ۱۲ سال) در سراسر کشور برگزار می‌شود.

علاقمندان برای شرکت در این مسابقه، می‌توانند یک جلد کتاب را با سلیقه خود انتخاب کرده، آن‌ را به دقت مطالعه کنند و سپس خلاصه‌ آن کتاب را جلوی دوربین بیان کنند و سپس آن ویدئو را به آدرس اینترنتی poopak.ketab.ir بفرستند. بر اساس این فرخوان، کتاب انتخاب شده باید غیردرسی بوده و جزو کتاب‌های کمک‌درسی نباشد.

فیلم ارسالی باید به صورت یک ویدیوی کوتاهِ حداکثر ۱۲۰ ثانیه‌ای با صدا و تصویر واضح باشد، ویدئو می‌تواند با موبایل ضبط شده باشد.

متقاضیان شرکت در مسابقه تا ۱۶ مهر ماه فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی poopak.ketab.ir آثار خودرا در قالب‌های اعلام‌شده، ارائه و با تکمیل فرم مربوطه، در این مسابقه شرکت کنند.

بر اساس این فراخوان، بانک صادرات ایران، جوایزی را به عنوان بخش ویژه برای کسانی درنظر گرفته است که کتاب‏‌هایی با موضوعات ساخت و تولید، مفاهیم اقتصادی و محیط زیست انتخاب کرده باشند.

گفتنی است از میان آثار ارسالی، ۱۱۴ نفر به‌عنوان برگزیده نهایی معرفی می‌شوند که به ۱۰ نفر برگزیده نهایی، تندیس، لوح و جایزه نقدی و به ۱۰۰ نفر منتخب شایسته تقدیر نیز لوح و جایزه نقدی اهدا می‌شود. همچنین، به ۴ یاریگر؛ والدین و مربیانی که نقش زیادی در جذب شرکت کننده در این مسابقه داشته باشند، لوح و جایزه نقدی داده می‌شود.

اولیاء، مربیان و دانش‌آموزان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت poopak.ketab.ir یا کانال مسابقه «پوپک دانا» به آدرس  @۱۳۹۸KetabKetabمراجعه کنند.

آیین پایانی و معرفی برگزیدگان دومین دوره مسابقه بزرگ کتابخوانی«بخوانیم، بفهمیم، بگوییم» با عنوان «پوپک دانا» از سوی موسسه خانه کتاب با همکاری بانک صادرات ایران و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در آبان ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد./

منبع:ایبنا

همچنین ببینید

برگزاری نخستین جشنواره نجوم

کانون پرورش فکری مازندران فراخوان نخستین جشنواره استانی نجوم را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری …