مهر ادامه دارد…

«جشن عاطفه ها» رویدادی است که هر سال در نیمه دوم شهریورماه و در آستانه بازگشایی مدارس، با هدف کمک به ادامه تحصیل دانش‌آموزان نیازمند و گسترش فرهنگ دستگیری از افراد کم بضاعت جامعه و برای جمع‌آوری کمک‌ها و هدایای مردمی و سپس توزیع آنها در بین دانش‌آموزان نیازمند اجرا می‌شود.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ امسال این طرح از اول شهریور تا دهم مهر در دو مرحله برنامه ریزی شده است، مرحله اول که کمک های مردمی از طریق ادارات، پایگاه های مستقر در مساجد، مصلی ها و… جمع اوری و چند روز پیش از آغاز بازگشایی مهر و فرا رسیدن مهر میان دانش آموزان نیازمند توزیع شد. مرحله دوم نیز همزمان با سراسر کشور روز دهم مهر در سطح مدارس سراسر استان بوشهر برگزار می شود.

تامین نیازهای تحصیلی هزاران دانش‌آموز مددجو

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر ظهر امروز در نشست شورای مدیران این نهاد گفت: با تلاش‌های صورت گرفته نیازهای تحصیلی شش هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز مددجوی استان بوشهر شامل لباس فرم مدرسه، کیف، کفش و بسته نوشت افزار تامین شد.

احمد لطفی اظهار کرد: کمیته امداد همواره در زمینه تامین نیازهای دانش‌آموزان تلاش گسترده‌ای داشته و امسال نیز در آستانه سال تحصیلی جدید با همکاری مردم، خیران و برخی دستگاه های دولتی و خصوصی در استان، لباس و ملزومات تحصیلی این تعداد دانش آموز تحت حمایت فراهم و در اختیار آنها قرار گرفت.

وی با اشاره به نیازمندی های دانش‌آموزان به لوازم تحصیل بیان کرد: در ارائه خدمات تحصیلی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت استان به دنبال افزایش کیفیت بوده ایم که به لطف خدا و تلاش همکاران این مهم تحقق یافت.

ارائه بسته‌های تحصیلی

مدیر کل کمیته امداد بوشهر خاطر نشان کرد: تلاش شده تا با استفاده از ظرفیت خیران، دستگاه‌های خصوصی و دولتی، بسته‌های تحصیلی به میزان ۳۰۰ هزار تومان برای هر دانش‌آموز نیازمند در نظر گرفته شود که این ملزومات شامل کیف، کفش، لوازم تحریر و لباس فرم مدرسه بوده است.

گفتنی است در مرحله دوم تمام عواید برای هزینه تحصیل دانش اموزان نیازمند توزیع در نظر گرفته خواهد شد. البته کمیته امداد در طول سال نیز به طور مداوم از منابع خود کمک های تحصیلی به دانش آموزان ارائه می دهد اما در جشن عاطفه ها کمک های مردمی برای پوشش دانش اموزان بیشتر مدنظر قرار گرفته است./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

رئیس جمهور منتخب ازخانه کودکان کار یاسر بازدید کرد

رئیس جمهور منتخب همزمان با عید سعید غدیرخم از خانه کودکان کار یاسر که به …