خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
2

مهدهای کودک در شرایط تعطیلی ناشی از اضطرار، موظف به بازپرداخت شهریه نیستند/ عدم انعقاد قرارداد با والدین تخلف است

  • 04 دی 1398 - 10:07
مهدهای کودک در شرایط تعطیلی ناشی از اضطرار، موظف به بازپرداخت شهریه نیستند/ عدم انعقاد قرارداد با والدین تخلف است

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ «مهدی بابایی» مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سوال که با توجه به تعطیلی مهدهای کودک به دلیل آلودگی هوا، آیا مهدها موظف به بازپرداخت شهریه به والدین هستند؟ گفت: قراردادی بین والدین و مدیران مهد‌های کودک منعقد می‌شود که بعضا در برخی مهدهای […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ «مهدی بابایی» مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سوال که با توجه به تعطیلی مهدهای کودک به دلیل آلودگی هوا، آیا مهدها موظف به بازپرداخت شهریه به والدین هستند؟ گفت: قراردادی بین والدین و مدیران مهد‌های کودک منعقد می‌شود که بعضا در برخی مهدهای کودک یک‌ماهه در برخی دیگر ۶ ماهه و حتی یکساله است، البته در اکثر موارد این قراردادها یک‌ماهه است.

وی ادامه داد: در یکی از تبصره‌های این قراردادها‌ آمده‌است، چنانچه شرایط اضطراری ایجاد شود، شهریه مسترد نخواهد شد و طبق ضوابط قانونی، مدیران مهدکودک الزامی به بازپرداخت پول به والدین ندارند.

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: البته این قانون تنها مختص مهدهای کودک نیست، بلکه در مدارس غیرانتفاعی و سرویس‌های مدارس و … این موضوع وجود دارد.

بابایی با اشاره به عدم عقد قرارداد از سوی مهدهای کودک با والدین خاطرنشان کرد: چنانچه مدیران مهدکودک و والدین در ابتدای کار با یکدیگر توافق‌نامه و قراردادی امضا نکرده‌ باشند، این جزو موارد تخلفاتی مهدهای کودک است و والدین می‌توانند با شماره ۳۰۰۰۰۱۲۳۳۳ این موارد را گزارش دهند. چراکه بنابر مقررات باید تمامی قوانین و ضوابط در ابتدای ثبت‌نام کودکان به سمع و نظر والدین برسد./

 

منبع: ایلنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب