خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 19 May - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

معرفی منش «سردار سلیمانی» در کتاب‌های درسی

  • 12 دی 1400 - 11:22
معرفی منش «سردار سلیمانی» در کتاب‌های درسی
سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، به مناسبت گرامیداشت ایام شهادت سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، منش و سبک زندگی منتشر شده از این شهید بزرگوار در کتاب‌های درسی را معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، پرداختن به زندگینامه و معرفی الگوها و اسوه‌های اخلاقی، ملی، مذهبی و.. در محتوای آموزشی بخشی از فرآیند یاددهی و یادگیری است که در نظام تعلیم و تربیت کشورمان تلاش شده این مهم با پرداختن به ابعاد مختلف زندگی ائمه اطهار و سیره و منش ایشان و بزرگان و شهدای انقلاب اسلامی، به خوبی مدنظر قرار گیرد. از این رو به‌منظور آگاهی‌بخشی، معرفی الگوهای و سیره زندگی این بزرگواران، کتاب‌های درسی برای گروه‌های سنی مختلف مناسب‌سازی شده است.

بر اساس این گزارش، مطالبی در ۶ کتاب شامل کتاب آمادگی دفاعی پایه نهم با عنوان درس «سرباز اسلام-سردار دلها»؛ کتاب آمادگی دفاعی پایه دهم با عنوان تصویر و متنی که به ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به دستور مستقیم رئیس جمهور تروریست آمریکا اشاره دارد. «الگوها و اسوه های پایداری و مقاومت»؛ کتاب استان شناسی کرمان پایه دهم با عنوان درس «نقش استان در حراست از کیان مرزهای ایران اسلامی» / تصاویر و متن‌هایی از حاج قاسم سلیمانی (ره) آورده شده است؛ کتاب هویت اجتماعی پایه دوازدهم با عنوان تصویر و متن درباره شهید سلیمانی؛ کتاب تاریخ معاصر ایران پایه یازدهم با عنوان «مکتب حاج قاسم سلیمانی»؛ کتاب جامعه شناسی ۳ پایه دوازدهم و بخشی از «وصیت نامه سردار پرافتخار اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی»؛ آمده است.

بر این اساس، علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به بخش کتابخانه و مرکز اسناد در سایت رسمی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به آدرس: lib.oerp.ir، از نمایشگاه مجازی با موضوع موردنظر دیدن کنند.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب