خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 26 September - 2022
1

مشکل سلامت روانی ۱۳ میلیون دانش آموز ایرانی را تهدید می کند.

  • 05 تیر 1400 - 15:32
مشکل سلامت روانی ۱۳ میلیون دانش آموز ایرانی را تهدید می کند.

۵ میلیون دانش آموز از  عدم سلامت روانی رنج می برند. سلامت روانی دانش آموزان یکی از مباحث مهم است که در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به آن پرداخته شد. به  این منظور  برای ۵ میلیون دانش آموز ایرانی که از سلامت روانی رنج می برند اعتباری در نظر گرفته خواهد شد. در بودجه […]

۵ میلیون دانش آموز از  عدم سلامت روانی رنج می برند.

سلامت روانی دانش آموزان یکی از مباحث مهم است که در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به آن پرداخته شد. به  این منظور  برای ۵ میلیون دانش آموز ایرانی که از سلامت روانی رنج می برند اعتباری در نظر گرفته خواهد شد.

در بودجه سال ۱۴۰۰ توسط کمیسیون مجلس شورای اسلامی ، برای تمامی اقشار آسیب پذیر اجتماعی همچون زندانیان و خانواه های آنان، مددجویان بهزیستی و مددجویان کمیته امداد اعتباری در نظر گرفته شد و  همچنین ردیف اعتباری  برای سلامت روانی دانش آموزان تعریف گردید. آمار بدست آمده نشان می دهد از ۱۳ دانش آموز ایرانی ، ۵ میلیون از نظر سلامت روانی با مشکلاتی روبرو هستند که می بایست  بدین منظور ردیف اعتباری ویژه ای برای آنان در نظر گرفته شود.

 در این مبحث، زمان اعتبار بخشی ویژه حاشیه نشینان در بودجه سال آینده از هم اکنون تا مهر ماه می باشد تا کمیسیون اجتماعی  مجلس بتواند آن را از طریق سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشور مطرح و پیگیری نماید.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب