مشهدمقدس|«یک دختر بی گوشواره» برگزیده سومین دوره کتاب سال عاشورا شد

در مراسم اختتامیه سومین دوره کتاب سال عاشورا، در گروه کودک و نوجوان و در بخش شعر، کتاب «یک دختر بی‌گوشواره» از انتشارات به‌نشر به عنوان برگزیده این دوره انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ از مشهدمقدس، در مراسم اختتامیه سومین دوره کتاب سال عاشورا که در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد، از میان سه اثر انتشارات به‌نشر که به عنوان کاندیدا در این دوره قرار داشتند، «یک دختر بی‌گوشواره» سروده شاهین رهنما به عنوان برگزیده انتخاب شد.

«یک دختر بی‌گوشواره» که از تولیدات «کتاب‌های پروانه» انتشارات به‌نشر است در 23 صفحه شامل اشعار مذهبی در واقعه کربلا برای نوجوانان گروه سنی «د» و «ه» است.

«یک دختر بی‌گوشواره» سروده شاهین رهنما و تصویرگری ملیحه احمدی با عناوینی همچون «تکرار خورشید»، «تشنه تر»، «پرواز اول»، «شرم»، «دختر ماه»، «روی نیزه» و.. روایتگر اشعاری در ارتباط با شهدای قیام کربلا است که برای نوجوانان منتشر شده است.

در یکی از سروده های این کتاب با عنوان «پرواز اول» می خوانیم:
«بچه ها/ تشنه لب/ خیمه ها سوخته/ چهره خورشید برافروخته/ آسمان شاهد پرپرشدنی دیگر است/ نوبت پرواز علی اکبر است».

سومین دوره‌ کتاب سال عاشورا از بین آثار منتشر شده در سال‌های 1396 و 1397 با هدف شناسایی و معرفی کتاب‌های برتر در موضوعات «امام‌حسین (ع)، خانواده و یاران آن حضرت»، «تاریخ و تحلیل واقعه‌ عاشورا»، «ادبیات و هنر عاشورایی» و «فرهنگ و آیین‌های عزاداری» با عنوان جایزه «دعبل خزاعی» برگزار شد و انتشارات به‌نشر در گروه «کودک و نوجوان» با دو اثر «یک دختر بی‌گوشواره» و «داستان یک مرد» در بخش نامزدهای این دوره قرار داشت.

در گروه «ادبیات» نیز کتاب «به سفارش مادرم» روایتگر بیست و سه ماموریت خانوادگی همراه با زائران پیاده روی اربعین که سال گذشته توسط انتشارات به‌نشر منتشر شد، در میان نامزدهای سومین دوره کتاب سال عاشورا قرار داشت.

علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره 30003209 یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است./

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

پایان اردوی ایتالیا برای نوجوانان والیبالیست

چهارمین و آخرین دیدار تدارکاتی تیم والیبال نوجوانان ایران برابر ایتالیا با برد شاگردان آرمات …