مسابقه خوانش و برداشت نوجوانانه بیانیه گام دوم انقلاب در کرمان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ مهران شیخی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره اینکه در آستانه فرا رسیدن روز 13 آبان، روز دانش‌آموز و چهلمین سالگرد تاسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان قرار داریم اظهار داشت: روز 13 آبان سال 1357 با خون 56 دانش‌آموز و مجروحیت صدها نوجوان محصل در تاریخ کشورمان به‌عنوان یک روز ماندگار ثبت شده است.

وی با اشاره به پیام امام خمینی(ره) در پی حادثه 13 آبان، بیان کرد: سال 57 حضرت امام(ره) دانش‌آموزان نوجوان را امید انقلاب خواندند و امروز با گذشت بیش از 40 سال از آن روز و آن مناسبت، شاهدیم که رهبر فرزانه‌ انقلاب هم برای تداوم انقلاب و رسیدن به اهداف والای آن، چشم امیدشان به نوجوانان و جوانان است و با انتشار بیانیه گام دوم انقلاب، این مهم را مورد اشاره و تاکید قرار داده‌اند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان کرمان با بیان اینکه تاسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با تدبیر امام خمینی(ره) صورت گرفت و هدف از راه‌اندازی آن تربیت نیروهای تراز انقلاب اسلامی بود، افزود: این تشکل با پشتوانه چهل ساله در راستای رشد و تربیت دانش‌آموزان به‌عنوان امید انقلاب فعالیت‌های خوبی در کارنامه 40 ساله خود دارد.

وی با اشاره به اینکه نقش دانش‌آموزان شهید در دوران دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست یادآور شد: دانش‌آموزانی که از معلمان و مربیان خود سبقت گرفتند و یک شبه ره صد ساله رفتند و جاویدان شدند.

شیخی تاکید کرد: در استان کرمان این اتحادیه با 18 دفتر در شهرستان‌ها و عضویت 5 هزار نفر از دانش‌آموزان، در راستای رشد و تربیت انقلابی فرزندان کشور تلاش می‌کند.

وی با بیان اینکه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان کرمان، برای گرامیداشت روز دانش‌آموز که روز مبارزه با استکبار جهانی است ویژه برنامه‌هایی تدارک دیده است عنوان کرد: از جمله این برنامه‌ها می‌توان به برنامه «عهد وفا» با محوریت تجلیل از پیشکسوتان اتحادیه اشاره کرد که در آبان و آذر ماه سال جاری برگزار می‌شود.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان کرمان با بیان اینکه اجرای تئاترهای خیابانی، نمایش دیجیتال، اجرای سرود و نمایش‌های میدانی در فضای مدارس سطح استان از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این ایام است افزود: برگزاری نشست دانش‌آموزی با مسئولان استان به‌ویژه نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان و استاندار نیز در برنامه است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت محوری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان کرمان امسال حول محور “بیانیه گام دوم انقلاب” است گفت: در این رابطه برای تاثیرپذیری بیشتر نوجوانان از این بیانیه، در مرحله اول مسابقه خوانش بیانیه گام دوم انقلاب در سراسر استان اجرا می‌شود و در مرحله دوم برداشت نوجوانانه از بیانیه به مسابقه گذاشته خواهد شد.

شیخی بیان کرد: نشست‌های فصلی تخصصی با محوریت موضوعات بیانیه گام دوم و نقش اتحادیه در اجرایی کردن مطالبات رهبری از نوجوانان، از دیگر برنامه‌های اتحادیه است که با چاپ کتابچه “بیانیه گام دوم انقلاب” و توزیع آن بین دانش‌آموزان دنبال می‌شود و نوجوانان در قالب گروه‌های 5 تا 10 نفره به مطالعه و کنکاش پیرامون محتوای این بیانیه می‌پردازند.

وی با بیان اینکه روز 13 آبان با خون دانش‌آموزان شهید آغشته است، تصریح کرد: دانش‌آموزان و نوجوانان کشور با الهام از رهنمودهای امام خامنه‌ای، راه شهدای انقلاب را پیموده و در تحقق آرمان‌هایشان سهیم هستند./

منبع: خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

با اقدام به موقع ماموران پلیس راهور، جان کودک زاهدانی نجات یافت

به گزارش خبرگزاری ایچنا، اقدام به موقع ماموران پلیس راهور شهر زاهدان مانع از غرق شدن …