مسئول یاوران نماز استان اصفهان در آئین نماز جماعت دبستان دخترانه شاهد شیخ انصاری حضور یافت

آئین نماز جماعت دبستان دخترانه شاهد شیخ انصاری اصفهان روز شنبه ۶ مهرماه سال جاری با حضور مهروریان مسئول یاوران نماز استان، شریفی کارشناس قرآن، عترت و نماز اداره آموزش و پرورش ناحیه یک، معاونین، معلّمان و جمعی از دانش آموزان در محل نمازخانه دبستان دخترانه شاهد شیخ انصاری اصفهان برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان؛ در این آئین حجه الاسلام حضوربخش امام جماعت دبستان دخترانه شاهد شیخ انصاری با اشاره به اهمیّت و جایگاه رفیع نماز در آموزه های دینی و تعالیم اسلامی، اقامه نماز را باعث رشد و تعالی و پیشرفت جامعه اسلامی دانست.

وی با اشاره به آیات و روایات به تکلیف رسیدن دختران در سن ۹ سالگی را نشانه ارزشمندی و قرب جایگاه آنان در نزد خداوند متعال و همچنین بلوغ عقلی آنان دانست.

سپس مهروریان مسئول یاوران نماز استان با اشاره به این که قبولی نماز باعث قبولی عبادات دیگر است، افزود نماز با اخلاص بالاترین مرتبه نماز است و دانش آموزان علاوه بر جنبه های علمی باید جنبه های معنوی خود را نیز تقویت کنند و در محیط خانواده به عنوان یاور نماز مشوق و مروج نماز باشند./

 

منبع: ستاد اقامه نماز

همچنین ببینید

دانش آموز آذرشهری تهدید دوران کرونایی را به فرصت تبدیل کرد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل …