مزرعه کودک برای کودکان شهر اخلاق آماده می شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ سمانه محمدیان گفت : امروزه سبک زندگی شهری تغییرات عمده ای کرده و شرایطی برای کودکان امروزی رقم خورده که تلویزیون و بازی ها و سرگرمی های مجازی بخش عمده ای از اوقات فراغت آنها را پر کرده است . با گسترش شهرها ، فضاهای طبیعی از شهرها فاصله گرفته و دسترسی به آن ها برای کودکان دشوار شده و این عوامل سبب شده تا کودکان زمانی برای تجربه طبیعت نداشته باشند .
محمدیان به تحولات محروم ماندن کودکان از تجربه طبیعت و تجارب اجتماعی مرتبط با آن اشاره کرد و گفت: پی آمدهای ناگوار این محرومیت ها به صورت کاهش تمرکز، کاهش مهارت های فیزیکی و سازگاری های اجتماعی، افسردگی ها و بی انگیزگی ها، افزایش شدید آن چه تحت عنوان بیش فعالی برچسب می خورد و بسیاری ناهنجاری های دیگر در زندگی شهری بروز معناداری پیدا کرده است .
وی به طرح شهرداری سمنان در خصوص ایجاد مزرعه کودک اشاره کرد و گفت : این مزرعه با هزار متر وسعت در محله کدیور و در مسیر گردشگری باغ راه نی کیژه در حال آماده سازی بوده که طبق هماهنگی های به عمل آمده در هفته درختکاری و با کاشت درخت و نهال توسط خود کودکان راه اندازی می شود .
رییس اداره شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان خاطر نشان کرد در این مزرعه کودکان با هم و در محیط بیرون با آب و خاک و سنگ وگل و حیوان وگیاه در هم می آمیزند و جدا از آموزش مستقیم مربیان ، با کسب تجربه ، به کسب علم و دانش و مهارت های زندگی می پردازند./

 

منبع: پایگاه خبری ربیع

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …