مرگ ۲۷ کودک آمریکایی بر اثر “آنفلوآنزا” در زمستان جاری

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط پزشکان آمریکایی، مرگ کودکان بر اثر آنفلوآنزا در فصل زمستان امسال نسبت به سال گذشته بسیار افزایش پیدا کرده است.

بنابر اعلام “مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها” در آمریکا، تاکنون در این فصل 27 کودک آمریکایی در اثر ابتلاء به آنفلوآنزا جان خود را از دست داده‌اند؛ این تعداد بیشترین میزان مرگ‌و‌میر کودکان بر اثر آنفلوآنزا نسبت به سال 2003 است.

بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، در حال حاضر 19 ایالت کشور آمریکا از سطح بسیار بالای انتشار این ویروس خبر داده‌اند؛ در هفته گذشته نیز 2 کودک بر اثر ابتلاء به این ویروس جان باخته‌اند.

در دو سال گذشته 185 کودک در اثر ابتلاء به آنفلوآنزا جان خود را از دست داده‌اند اما طی هفته‌های اخیر شمار کودکان جان‌باخته به شدت افزایش یافته است.

بر اساس گزارش این مرکز، طی دو هفته آخر ماه دسامبر، میانگین مراجعه‌کنندگان بیماران به پزشک از 5 درصد به 7 درصد افزایش یافته است.

بنابر تخمین این مرکز، پیش‌بینی می‌شود که حداقل 6 میلیون نفر به این بیماری مبتلاء شوند همچنین تعداد 55 هزار نفر بستری و تعداد 2 هزار و 900 بیمار مبتلاء به آنفلوآنزا در کشور آمریکا وجود داشته باشد.

هر چند که فصل ابتلاء به آنفلوآنزا روبه اتمام است اما ویروس این بیماری همچنان فعال است و سازمان پیشیگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا به دنبال راهکاری برای کاهش مبتلایان است. /

 

منبع:باشگاه خبرنگاران پویا

همچنین ببینید

وضعیت امنیت غذایی هفده میلیون کودک آمریکایی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از صدا و سیما ؛رئیس مجلس نمایندگان امریکا تاکید …