مرگ کودک ۱۳ساله بخاطر قصور پزشکی

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ روز چهارشنبه 21 فروردین امسال پسر 13 ساله ای که به دلیل سرماخوردگی شدید همراه خانواده‌اش به بیمارستان شفای پردیس رفت و در حالی که روی پایش یک لکه قرمز بود پزشک معالج درخواست کرد که MRI بگیرد تا علت قرمزی روی پایش مشخص شود.

این پسر دانش آموز در حالی که به خاطر سرماخوردگی در بیمارستان بود مسئولان MRI را انجام ندادند و تنها دو آمپول پنی سیلین و آسپرین به او تجویز و پسر بچه را راهی خانه شان کردند.

پسر 13 ساله که حالش خوب شده بود به خانه رفت اما ظهر ساعت یک بود که حال این دانش آموز بد شد و خانواده اش او را به بیمارستان شهید لواسانی رساندند.

ساعت 3 ظهر بود که این کودک روی تخت بیمارستان شهید لواسانی بستری شد و پزشکان در همان بررسی ابتدایی به خانواده اش اعلام کردند که آمادگی هر اتفاقی را داشته باشند.

مرگ تلخ

عقربه ها ساعت 4 عصر را نشان می‌داد که این پسر روی تخت بیمارستان به کام مرگ فرو رفت و تلاش پزشکان برای نجات جان این دانش آموز بی فایده ماند.

بازپرس غلامی از شعبه 3 دادسرای امور جنایی تهران در این مرحله دستور داد تا جسد پسر 13 ساله به پزشکی قانونی منتقل شود تا علت مرگ مورد بررسی قرار گیرد.

قصور پزشکی

با گذشت حدود هفت ماه از مرگ تلخ پسر 13 ساله، پزشکی قانونی در نظریه ای علت مرگ را مسمومیت دارویی اعلام کرد و خانواده این پسر با حضور در دادسرای امور جنایی از دو بیمارستانی که فرزندشان تحت نظر قرار داشت اعلام شکایت کردند.

بنا بر این گزارش، با توجه به قصور پزشکی که از سوی پزشکی قانونی اعلام شده است پرونده برای رسیدگی بیشتر به دادسرای جرایم پزشکی منتقل شد./

 

منبع: اقتصاد

همچنین ببینید

نجات 2 کودک توسط پلیس گرمسار

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان سمنان از اقدام شایسته مأمور گشت پاسگاه انتظامی لجران گرمسار …