مرفه‌ترین دانش‌آموزان جهان در کدام کشورها هستند؟

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ رفاه در آموزش را به بهترین شکل ممکن می توان در برخی از کشورها درک کرد. در حالی که تحصیل دانش آموزان کودک و نوجوان در بسیاری از نقاط جهان یک چالش بزرگِ توام با مشکلات متعدد است در برخی دیگر از کشورها آنچنان برای دانش آموزان انواع امکانات تحصیلی را فراهم می کنند که قابل مقایسه با هیچ یک از کشورهای فقیر نیست.

در کدام از کشورهای دنیا دانش آموزان شرایط بهتری دارند؟

اروپا، یکدست و عالی

کشورهایی همچون نروژ، سوئد، سوئیس، آلمان، لوکزامبورگ، لیختن اشتاین، انگلستان، فنلاند، لتونی و هلند بهترین شرایط تحصیلی را دارد هستند. کودکان و نوجوانان محصل در این کشورها تا سن ۱۸ سالگی مستمری دریافت می کنند و تمامی جنبه های تحصیلی آنها از سوی دولت تامین می شود. در حین تحصیل نیز تمامی امکانات آموزشی برای آنها فراهم است. از پیشرفته ترین آزمایشگاه‎های تجربی گرفته تا بزرگ ترین اماکن ورزشی. مدارس کشورهای اروپایی و به خصوص کشورهایی که نامشان برده شد دانش آموزان خود را به منظور درک مفاهیم آموزشی و همچنین تقویت بیشتر تعاملات اجتماعی موظف هستند دانش آموزان را سالی یک بار به اردوهای خارج از کشور ببرند. در این کشورها شاخص پیشرفت تحصیلی بسیار بالاست و هیچ کودک و نوجوانی به هر دلیلی حق ندارد از تحصیل محروم باشد. کیفیت تحصیلی در بالاترین سطح ممکن قرار دارد و بسیاری از افراد جهان به امید تحصیلات بهتر برای فرزندانشان به این کشورها مهاجرت می‎کنند. از روی سیستم تحصیلی این کشورها از سوی کشورهای زیادی الگوبرداری می شود. البته سیستم و کیفیت تحصیلی در سراسر اروپا مشابه است و بسیار بالاست اما در کشورهایی که نام آنها برده شد اوضاع به گونه دیگری است.

ژاپن، درخشان در آسیا و جهان

در میان تمام کشورهای آسیایی، ژاپن از لحاظ کیفیت و سیستم تحصیلی سرآمد است. شاخص تحصیل در این کشور بسیار بالاست و نه تنها در آسیا که در کل جهان یکی از باسوادترین مملکت‌ها محسوب می شود. کودکان و نوجوانان در این کشور با عالی ترین شرایط تحصیلی روبرو هستند و انواع امکانات سخت افزاری و نرم‎افزاری در اختیار آنهاست. حق تحصیل برای تمامی اقشار یکی است و هیچ کودکی نباید از حق تحصیل آن هم با عالی ترین شرایط بازبماند. سیستم آموزشی در این کشور مدام مورد بررسی قرار دارد تا از این طریق بازدهی تحصیلی بالا و بالاتر برود. نحوه تدریس، نحوه یادگیری دانش آموز و نحوه مدیریت مدارس نیز مدام رصد می شود. ریزبینی در کلیه مقاطع تحصیلی باعث شده است تا سیستم تحصیلی ژاپن در دنیا سرآمد باشد.

کانادا؛ صدرنشین جهانی

عالی ترین سیستم آموزشی در جهان برای مدارس در اختیار کاناداست. این کشور بهشت دانش آموزان محسوب می شود. حتی ژاپن هم به پای کانادا نمی رسد. در این کشور نیز عالی ترین شرایط تحصیلی برای کودکان و نوجوانان وجود دارد و هیچکس محروم از تحصیل نیست.

کانادا آنچنان شرایط تحصیلی عالی و بی نقصی را برای دانش آموزان فراهم می‌کند که بالاتر از کشورهای اروپایی قرار دارد. بسیاری نیز فقط به دلیل همین شرایط تحصیلی به این کشور آمریکای شمالی مهاجرت می کنند.

در میان دیگر کشورهایی که در جهان بهترین سیستم آموزشی را دارند می توان به کره جنوبی، آمریکا و استرالیا نیز اشاره کرد که پا به پای سیستم آموزشی کانادا پیش می روند و بهترین شرایط را فراهم می کنند./

 

منبع: خلیج فارس

همچنین ببینید

وضعیت امنیت غذایی هفده میلیون کودک آمریکایی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از صدا و سیما ؛رئیس مجلس نمایندگان امریکا تاکید …