مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی آغاز شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان البرز، قاسم سلیمانی با اشاره به اهمیت قصه و قصه گویی و نقش بی بدیل این هنر  در انتقال پیام به کودکان و نوجوانان اظهار کرد: در دنیای امروز که رسانه‌های دیجیتال و فضای مجازی سبب ایجاد فاصله بین نسل‌ها شده است کانون سعی کرده تا با برگزاری چنین جشنواره‌ای سه نسل نوجوان، پدرها و مادرها و پدر بزرگ مادر بزرگ‌ها را  به واسطه قصه‎‌ها، کنار هم قرار دهد.

وی افزود: در مرحله استانی این جشنواره ۲۲ اثر در بخش دختران و پسران پذیرفته شده اند.

وی  افزود: علاوه بر این، ۲۴ اثر  نیز در بخش زنان و مردان، شرکت کردند که ۱۸ اثر موفق به حضور در مرحله استانی شدند.

مدیر کل کانون در ادامه گفت:۱۳ اثر در بخش پدر بزرگ و مادر بزرگ ها در این جشنواره حضور داشتند که ۷ اثر به این مرحله بعد راه پیدا کرد.

سلیمانی توضیح داد:در بخش‌های قصه‌های 90 ثانیه ای و بین الملل نیز  ۱۱ اثر شرکت کردند که آثار آنها در جشنواره بین المللی بررسی می شوند.

وی یاد آور شد: برای برگزاری بیست و دومین جشنواره البرز، دوازده جشن قصه‌گویی و ۱۸کارگاه و نشست آموزشی در مراکز کانون در سطح استان با هدف آشنایی با قصه و قصه گویی و ضرورت و اهمیت این حوزه برای خانواده ها برگزار شد.

این مسئول توضیح داد: اختتامیه مرحله استانی این جشنواره پنج شنبه ۱۱ مهر ماه ۱۳۹۸، از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۱:۳۰ برگزار می شود.

گفتنی است مرحله‌ نهایی بیست و دومین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی، آذرماه امسال همزمان با شب یلدا با حضور قصه‌گویان برتر ایران و کشورهای خارجی در تهران برگزار می‌شود./

 

منبع:ایسنا

همچنین ببینید

پایان اردوی ایتالیا برای نوجوانان والیبالیست

چهارمین و آخرین دیدار تدارکاتی تیم والیبال نوجوانان ایران برابر ایتالیا با برد شاگردان آرمات …