مراسم بزرگداشت ۱۳ آبان در میدان نقش جهان اصفهان برگزار می شود/پیش بینی حضور ۱۶ هزار دانش آموز

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ «حیدر قاسمی» در جلسه ستاد برنامه ریزی و هماهنگی بزرگداشت یوم الله سیزده آبان ماه تاریخ انقلاب اسلامی را دارای فراز و نشیب ها و فروغ هایی دانست که هر کدام دارای درجات و شئون متفاوتی است و اظهار داشت در روز ۱۳ آبان سه رویداد مهم اتفاق افتاده که هر سه در تاریخ انقلاب اسلامی مهم و موثر هستند.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان با بیان اینکه در ۱۳ آبان اتفاق‌های مهی از جمله تبعید حضرت امام (ره)، شهادت دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ رخ‌ داده است، گفت: همه رویدادهای ۱۳ آبان ۵۸ در راستای استکبارستیزی بود که نماد اصلی آن تسخیر لانه جاسوسی آمریکاست، بنابراین شعار این روز «استکبار ستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا» است.

 

قاسمی محور اصلی حرکت های مردمی در ۱۳ آبان را رهبری مدبرانه و داعیانه امام خمینی(ره) بیان کرد و افزود: بنا بر حساسیت موجود و هجمه های بیرونی از سوی دشمنان انقلاب و نظام باید برای برگزاری هر چه باشکوهتر و پرشورتر این رخداد سیاسی، اجتماعی تلاش کنیم.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان با بیان اینکه امسال اولین سال پس از صدور بیانیه گام  دوم انقلاب است گفت: باید برنامه‌ها به لحاظ شکلی و محتوایی این بیانیه مهم را نیز مد نظر قرار دهند.

 

حیدر قاسمی با اشاره به اینکه در حوزه مباحث سلطه و استکبار ستیزی باید توجه داشته باشیم که نسل ها عوض شده اند و فقط بر اساس شنیده ها آگاه می شوند اظهار داشتباید برای دانش‌آموزان و دانشجویان که فقط بر اساس شنیده‌ها عمل می‌کنند محتوای خوب و عمیق و درستی از شرایط گذشته ارائه دهیم.

 

وی نقش معاونت پرورشی آموزش و پرورش و نهاد های تبلیغی و ترویجی را در این زمینه مهم عنوان کرد و گفت امسال باید برنامه ها منظم تر و با بعد رسانه ای بالایی ارائه شود چرا که در موقعیت خاصی قرار داریم که نظام سلطه و آمریکا جدیدتر برای تضعیف نظام کشور تلاش می کنند و دشمنی و توطئه آنها جدی تر از گذشته شده است.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری افزود در برنامه های گرامیداشت روز ۱۳ آبان باید با بحث‌های محتوایی به صورت جدی وارد عمل شد و برای ۱۶ هزار دانش آموزی که در این برنامه حضور فعال دارند اطلاع رسانی و آگاه سازی به خوبی و وسعت تمام انجام شود.

 

قاسمی  بر ضرورت حضور همه قشرهای جامعه در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان وی تاکید کرد و گفت:  برنامه های گرامیداشت روز ۱۳ آبان باید بیشتر ایجابی باشد. استکبارستیزی و مقاومت اسلامی، سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا، به‌عنوان شعار ملی مراسم ۱۳ آبان سال جاری انتخاب‌ شده است.

 

در پایان جلسه هماهنگی های لازم بین دستگاه های مختلف اتوبوس رانی ، نیروی انتظامی ، تشکل های دانش آموزی، آموزش و پرورش و سایر نهادها و دستگاه ها انجام شد و پیشنهادات آنها برای انجام هرچه بهتر  گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان بررسی شد.

 

۱۳ آبان سالروز تبعید امام خمینی(ره) از ایران به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز نام‌گذاری شده است./

 

منبع: خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …