مراجعه بیش از ۳۹ هزار دانش آموز استان به مراکز مشاوره تحت نظر آموزش و پرورش خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، علیرضا مالک اشرفی معاون پرورشی و فرهنگی این اداره کل گفت: 156 هزار دانش آموز در آزمون سلامت روان شرکت و این فرم ها بررسی و نتایج لازم احصا شده است.

وی افزود: دبیرخانه نماد در مرکز استان راه اندازی شده است و با استفاده از کارشناسان مجرب تلاش می کنیم در موضوع کاهش آسیب های روانی اجتماعی دانش آموزان مداخلات فوری و موثر داشته باشیم.

مالک اشرفی تصریح کرد: راه اندازی دبیرخانه “طرح نماد”موجب شده ارتباط مستقیمی بین مدارس و مراکز مشاوره در زمینه بررسی آسیب های اجتماعی دانش آموزان ایجاد شود و قطعا در ادامه مسیر اجرای این طرح شاهد اثرگذاری مثبت آن در مسیر کاهش  آسیب ها خواهیم بود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: آگاهی نامه سلامت روانی اجتماعی دانش آموزان با هدف ارتقاء سطح سلامت روانی این قشر و کاهش آسیب های اجتماعی با بررسی و تحلیل آزمون سلامت روان، مراجعات به مراکز مشاوره، ارجاعات سامانه نماد، مشکلات روانی، رفتاری و اجتماعی مدارس استان و فراوانی ارجاعات به هسته ها و مراکز مشاوره تدوین شده است.

وی عنوان کرد: بیشترین مراجعه دانش‌آموزان به مشاورین مدارس برای حل “مشکلات تحصیلی” و پس از آن مشکلات اضطرابی و خلقی  بوده است و براساس تحلیل های ما آماری که در این خصوص در دانش آموزان استان وجود دارد نگران کننده نیست، اما پیگیری مشکلات دانش آموزان با هر کمیتی وظیفه ماست و تمام تلاشمان را در این زمینه انجام می دهیم.

مالک اشرفی افزود: بیش از ۳۹ هزار دانش آموز استان به مراکز مشاوره تحت نظر اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مشهد، شهرستان ها و مناطق مراجعه کرده اند و یک آمایش کلی از درصد فراوانی دلیل مراجعه به مراکز را استخراج کرده ایم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان گفت: امسال تشکل یاریگران زندگی را با هدف کاهش آسیب مراجعه به سمت مواد مخدر وجهه همت آموزش و پرورش کردیم و در ۲۰ درصد مدارس این تشکل فعال خواهد شد.

همچنین ببینید

دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش آموزان کاشانی رسید

در حاشیه هفدهمین اجلاس جهانی روسیه، دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش …