مدیرکل نوسازی مدارس لرستان: کوتاهی نکردیم/آموزش‌وپرورش عشایری با متقاضیان خوب برخورد نکرد

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ محمدرضا حیدری اظهار کرد: اهالی روستای چورکه از توابع بخش ۶۰ پاکبود الیگودرز از عشایر کوچ رو استان هستند که در اردیبهشت‌ماه به ییلاق کوچ کرده و در اواخر مهرماه نیز در منطقه سکنی می‌گزینند.

وی با بیان اینکه این منطقه تا سه سال اخیر خالی از سکنه بوده و از آن زمان تاکنون بین ۳۵ تا ۴۰ نفر جمعیت در آن سکنی گزیدند، ادامه داد: این منطقه دارای چهار دانش‌آموز و دو پیش‌دبستانی است.

این مسئول اضافه کرد: اتاقی را برای دانش‌آموزان تجهیز و تحت عنوان مدرسه در نظر گرفته‌ایم البته روشنایی آن کافی نیست و بناست یکی از خیرین مبلغی را برای روشنایی و بهتر کردن این کلاس درس هزینه کند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان با بیان اینکه معتقدیم باید عدالت آموزشی را رعایت کنیم، اضافه کرد: به لحاظ کاری کوتاهی نکردیم و کانکس به منطقه فرستادیم اما انگار آموزش‌وپرورش عشایری با متقاضیان خوب برخورد نکردند.

حیدری با اشاره به اینکه برای ساخت مدرسه در این منطقه با ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون هیچ پیمانکاری قرارداد امضا نمی‌کند، ادامه داد: البته معتقدیم امنیت این مدرسه در گرما و سرما از کانکس بهتر است ولی نیاز به تعمیرات دارد که حتماً انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه در امر مدرسه‌سازی با توجه به اینکه لرستان خسارت زیادی در سیل فروردین متحمل شد اما جزو استان‌های برتری هستیم، اضافه کرد: استانداردسازی‌های لازم را انجام داده‌ایم هرچند عقب‌ماندگی وجود دارد و تلاشمان این است رضایت مردم را جلب کنیم./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

راه اندازی مدرسه “شهرآموز”باهدف آشنایی نوجوانان بامسئولیت های شهرداری وافزایش خلاقیت

اولین مدرسه تابستانه شهروند یزدی با عنوان «شهرآموز» با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با …