مدرسه، فراگیری در عین اثربخشی و مشارکت اصول مهم برنامه‌های قرآنی

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ محمدرضا مسیب زاده صپیش از ظهر چهارشنبه در همایش تجلیل از افتخارآفرینان سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن و عترت و نماز دانش آموزی و نهمین دوره مسابقات فرهنگیان گیلان در بقعه متبرکه حضرت فاطمه اخری(س) از قرآن، عترت و نماز به عنوان سه منشور ارزشمند نظام اسلامی نام برد، اظهار کرد: سند تحول بنیادی نقشه راه کشور است که توجه به تربیت تمام ساعت دانش آموزان در عرصه‌های مختلف است.

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه عزم آموزش و پرورش بر اجرایی کردن سند تحول بنیادی است، افزود: ما بدنبال تربیت دانش آموزان در تمام عرصه‌های علمی، مذهبی، اقتصادی، ورزشی و زیستی هستیم.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب ۳۲ مرتبه از واژه جوانان استفاده کرده‌اند که نشان دهنده امید ایشان به جوانان است.

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه محور تحول جامعه نیروی انسانی است، افزود: حافظان قرآن هر روز قهرمان و پیروز هستند و برای پیشرفت در این مسیر معنوی باید علم خود را نشر و افراد را بعنوان اساتید آینده پرورش دهیم.

مسیب زاده محوریت مدرسه، فراگیری در عین اثربخشی،  توسعه مشارکت و مشارکت پذیری را سه اصل مهم در برنامه و فعالیت‌های قرآنی عنوان کرد و گفت: هر فعالیتی که از مدرسه شروع نشود باطل است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش مسئول تعلیم و تربیت ۱۵ میلیون دانش آموز است، بیان کرد: همایش‌های قرآنی هیچگاه اختتامیه ندارند زیرا این فعالیت‌ها اقدامی سبز برای ادامه مسیر معنوی مکتب قرآن طی سال‌های آینده است.

اخلاق قرآنی، نبوی و محمدی منجر به اشاعه فرهنگ قرآنی می شود

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان در ادامه این مراسم با اشاره به هفته وحدت و با بیان اینکه پیوند شیعه و سنی در طول تاریخ قابل مشاهده است، اظهار کرد: بزرگان شیعه در بین برادران اهل سنت از گذشته دور جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند.

وی ادامه داد: روسای آموزش و پرورش، کارشناسان قرآنی و خانواده‌های دانش آموزان همواره بر مکتب قرآن و برپا داشتن نماز توجه ویژه ای دارند.

جمیل عباسی، اخلاق قرآنی، نبوی و اخلاق محمدی(ص) را منجر به اشاعه فرهنگ قرآنی عنوان کرد و افزود: حافظان قرآن باید معنای عبارات و آیات قرآن کریم را همواره در زندگی خود اجرا کنند تا در جامعه بعنوان الگوهای قرآنی مشخص و معرفی شوند./

 

منبع: مهر

همچنین ببینید

اصلی‌ترین رسالت همه عوامل اجرایی در حوزه مسجد آموزش نسل نوجوان است

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ حجت الاسلام «رسول دادخواه» شامگاه گذشته (20خرداد) در مراسم تقدیر از …