مجموعه کتاب‌هایی که به رشد تفکر کودکان کمک می‌کند

چند سال است مجموعه کتاب‌های مرغک با هدف درست اندیشیدن و تقویت تفکر کودکان منتشر می‌شود که یکی از آن‌ها «خانه ام کجاست» نام دارد.

به گزارش پایگاه خبری ایچنا؛ کتاب داستان کوتاه «خانه‌ام کجاست؟» به نویسندگی و تصویرگری رضا دالوند در سال ۱۳۹۴ به چاپ رسید. اکنون این کتاب با حمایت جمهوری اسلامی ایران توسط یک ناشر ترک در انتشارات فصل پنجم ترکیه به چاپ رسیده است. باشگاه خبرنگاران جوان گفتگویی را با رضا دالوند نویسنده و تصویرگر ترتیب داده که در ادامه می‌خوانید:

آقای دالوند؛ کمی در خصوص موضوع و محتوای کتاب «خانه‌ام کجاست؟» صحبت کنید.

این داستان کوتاه در خصوص حفظ و نگهداری کودکان از وسایلشان به قلم بنده نوشته شده است. «خانه‌ام کجاست؟» روایتگر پسر کوچکی است که در خانه قرمز رنگ خود می‌خوابد. اما صبح که از خواب بیدار می‌شود متوجه گم شدن خانه اش می‌شود. وقتی پسر به جستجوی خانه اش می‌پردازد، با اجسامی روبرو می‌شود که خانه را برای او تداعی می‌کند.  این کتاب در خصوص افزایش سواد بصری خوانندگان و آشنایی با رنگ‌ها و فرم‌ها در ۴۰ صفحه و با قیمت ۴ هزار و ۵۰۰ تومان در تمامی کتاب فروشی‌های کشور به فروش می‌رسد.

داستان کوتاه «خانه‌ام کجاست؟» چگونه در ترکیه به چاپ رسید؟

این کتاب توسط آژانس ادبی کیا به ناشران ترکیه‌ای معرفی شد و آن‌ها هم با علاقه به خرید این کتاب و چاپ آن در کشورشان اقدام کردند.

برای نوشتن این کتاب از چه روش‌ها و تکنیک‌هایی استفاده کردید؟

این کتاب در خصوص پاسخ و پرسش بر اساس سن خردسالان و خلاق کردن ذهن آن‌ها نوشته شده است. مثلا در صفحه اول کودک از خودش می‌پرسید آیا این خانه من است؟ و در صفحه بعد جواب سوال خودش را با توجه به مفاهیم کتاب متوجه می‌شد.

آیا از نوشته خود راضی هستید؟

بله، بنده به عنوان نویسنده به تمامی کودکان سرزمینم مطالعه کتاب «خانه‌ام کجاست؟» را با کمک والدین و مربیان پیشنهاد می‌دهم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

پایان اردوی ایتالیا برای نوجوانان والیبالیست

چهارمین و آخرین دیدار تدارکاتی تیم والیبال نوجوانان ایران برابر ایتالیا با برد شاگردان آرمات …