خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
4
ایچنا گزارش می دهد؛

مجمع خیران حامی بازماندگان تحصیل و توسعه پایدار شاهوار تاسیس شد

  • 01 مهر 1400 - 21:23
مجمع خیران حامی بازماندگان تحصیل و توسعه پایدار شاهوار تاسیس شد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: شروع فعالیت دو تشکل مجمع خیران حامی بازماندگان از تحصیل و توسعه پایدار شاهوار در استان، تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، حبیب الله خجسته پور ظهر پنجشنبه در جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه راه اندازی و شروع فعالیت دو تشکل مجمع خیرین حامی بازماندگان از تحصیل و توسعه پایدار شاهوار در استان، تصویب شد، تاکید کرد: یکی از دغدغه‌های ما کودکان بازمانده از تحصیل هستند.

وی افزود: مایل هستیم تا با اقدامات مناسب، این افراد به عرصه تحصیل بازگشته و از آسیب‌های بعدی که خود فرد، خانواده و جامعه به سبب ترک تحصیل این افراد دچار آن می‌شود، جلوگیری کنیم لذا توصیه می‌کنیم تا در جمع اعضای حقوقی و یا حقیقی مجمع خیرین حامی بازماندگان از تحصیل، از نمایندگان نهادهایی مانند تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهزیستی، فنی و حرفه‌ای و سایر دستگاه‌های مرتبط، برای ارتباط بهتر و دستیابی به نتیجه مطلوب حضور داشته باشند.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه سازمان مردم نهادی موفق است که به صورت دقیق و بسیار تخصصی بر یک موضوع مشخص فعالیت داشته باشد، ابراز کرد: توصیه داریم تا در خصوص فعالیت‌های تشکل توسعه پایدار شاهوار، اهداف و اقدامات هدفمند شده و به صورت تخصصی به اهداف مشخص شده بپردازند تا شاهد اقدامات موفق و تأثیرگذار باشیم.

۸۰ درصد بزهکاران در دوران دبستان و یا سایر مقاطع ترک تحصیل کردند

محمد قوام، نماینده مجمع خیران حامی بازماندگان از تحصیل کشور نیز در این نشست با بیان اینکه بر اساس برخی آمار و بررسی‌ها، نتایج نشان از این دارد که بالغ بر ۸۰ درصد بزهکاران در دوران دبستان و یا سایر مقاطع ترک تحصیل کردند، گفت: بسیاری از افرادی که ترک تحصیل می‌کنند، در جامعه سرگردان شده و نهایتاً به کودکان کار و یا بزهکار تبدیل می‌شوند که به این سبب نیاز بود تا در حمایت از این افراد اقدامی صورت می‌گرفت.

وی با بیان اینکه در راستای حمایت از این افراد، تشکیل مجمع خیران حامی بازماندگان از تحصیل در سطح کشور و سپس در سطح استان‌ها در دستور کار قرار گرفت، تاکید داشت: ما در تلاش هستیم تا با همراهی دستگاه‌های مرتبط با فعالیت این مجمع، علت ترک تحصیل این افراد را شناسایی و برطرف کنیم.

شناسایی افراد بازمانده

قوام با بیان اینکه از سال ۹۸ اقدامات تشکیل این مجمع در استان سمنان در دستور کار قرار گرفت، شناسایی افراد بازمانده از تحصیل در استان و رسیدگی به امور آنها ذیل این مجمع، از اهداف این مجموعه است، گفت: هدف کلی مجمع خیرین حامی بازماندگان از تحصیل، ایجاد شرایط و امکانات برای بازماندگان از تحصیل در شکل و قالب‌های مختلف و بازگشت آنها به ریل اصلی زندگی است همچنین بر طبق اساسنامه، مجمع‌های خیرین حامی بازماندگان از تحصیل، از نظر حقوقی، مالی و پاسخگویی مستقل هستند.

علیرضا محمودی، مدیرعامل مجمع خیران حامی بازماندگان از تحصیل استان سمنان نیز با بیان اینکه ۲۴ نفر از اعضای هیأت امنا این مجمع، نسبت به تدوین اساسنامه اقدام کردند، گفت: در این حوزه، ارتباط تنگاتنگی با آموزش و پرورش و آموزش فنی و حرفه‌ای استان و سایر دستگاه‌های مرتبط ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه تلاش داریم عوامل متعددی که باعث ترک تحصیل این افراد شده را شناسایی و به صورت مستمر مسائل آنها را برطرف کنیم، افزود: در گام بعدی هدف ما این است تا از ترک تحصیل این گونه افراد در استان پیشگیری و اقدامات لازم را دستور کار قرار دهیم.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب