خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
5

مجرمان آبگرمی به اهدای تبلت به دانش آموزان محکوم شدند

  • 27 آبان 1399 - 14:16
مجرمان آبگرمی به اهدای تبلت به دانش آموزان محکوم شدند

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛رییس دادگاه حوزه قضایی آبگرم در استان قزوین گفت: در راستای اجرای سیاست‌های قوه قضاییه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و مجازات‌های جایگزین حبس، مجرمان آبگرمی به اهدای هفت تبلت به دانش آموزان محکوم شدند. میثم خزائی روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: این متهمان به دلیل ارتکاب جرائمی […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛رییس دادگاه حوزه قضایی آبگرم در استان قزوین گفت: در راستای اجرای سیاست‌های قوه قضاییه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و مجازات‌های جایگزین حبس، مجرمان آبگرمی به اهدای هفت تبلت به دانش آموزان محکوم شدند.

میثم خزائی روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: این متهمان به دلیل ارتکاب جرائمی از قبیل تخلف بهداشتی، نگهداری مشروبات الکلی، اخلال در نظم عمومی و… به تحمل حبس محکوم شده بودند.

وی گفت: با توجه به اوضاع و احوال ارتکاب جرم، پیش بینی اصلاح آنان و ابراز ندامت از عمل ارتکابی به استناد ماده ۷۷ قانون مجازات اسلامی، مجازات حبس آنها به همکاری با کمیته امداد جهت خرید گوشی همراه هوشمند یا تبلت برای دانش آموز نیازمند تبدیل و اقلام یاد شده در رای قضایی تهیه شد و در اختیار دانش آموزان کم برخوردار قرار گرفت.

این مقام قضائی تصریح کرد: براساس ضوابط قانونی و در راستای اجرای سیاست‌های قوه قضاییه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و با توجه به تفاهم نامه‌ای که میان دادگستری کل استان با اداره کل کمیته امداد امام خمینی منعقد شده، دادگاه آبگرم اقدام به صدور مجازات جایگزین کرد.

خزائی اذعان داشت: هدف از محکوم کردن متهمان به مجازات زندان، تضمین آرامش و امنیت جامعه است، ولی در عمل زندان منجر به قطع رابطه زندانی با زندگی عادی، خانواده، کار و دوستانش می‌شود.

وی گفت: این نوع مجازات‌ها علاوه بر محکوم به خویشان و نزدیکان و به ویژه همسر و فرزندان او نیز تحمیل می‌شود و سرانجام فروپاشی کانون خانواده و افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی را در پی خواهد داشت.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب