خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

مثل یک مادر برای کودکان آسیب‌دیده

  • 08 مهر 1400 - 20:41
مثل یک مادر برای کودکان آسیب‌دیده
سال‌هاست برای حمایت از کودکان‌کار دغدغه دارد. بیش از ۲ دهه از عمرش را داوطلبانه در مؤسسات و انجمن‌های حمایت از حقوق کودکان فعالیت کرده تا از مهارت و دانشش برای ساختن آینده‌ روشن‌تر برای این کودکان مایه بگذارد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛«مهری میرزایی» مدرک کارشناس ارشد روان‌شناسی دارد. او در این ۲ دهه صدها کودک آسیب‌پذیر را به زندگی عادی سوق داده و با کمک والدین این کودکان و مؤسسات و نهادهای خیریه کمک‌حالشان بوده است.

می‌گوید: «از ۲۰ سال پیش تا امروز تلاش کرده‌ام با برگزاری جلسات و کارگاه‌های مهارت زندگی و آموزش مسائل مرتبط با بلوع به دختران جوان، ترس‌ها، مشکلات و موانع پیش‌رو آنها برای رسیدن به موفقیت در تحصیل و زندگی را از بین ببرم.»

میرزایی از ۶ سال پیش به‌صورت داوطلبانه با مؤسسه رویش نهال جوان فرحزاد همکاری می‌کند تا با کمک مسئولان این مرکز آینده‌ای روشن‌تر برای کودکان‌کار و کودکان آسیب‌پذیر فرحزاد بسازد.

او می‌گوید: «طی ۲ سال اخیر بیشتر کلاس‌های آموزش مهارت‌های زندگی و جلسات مشاوره را به‌صورت آنلاین یا تلفنی برگزار کرده‌ام تا این وقفه مشکلات کودکان آسیب‌پذیر را بیشتر نکند. مشکلات اقتصادی خانوارها، کار فرزندان برای تأمین معیشت خانواده، ترس‌ها و اضطراب‌ها از مهم‌ترین مشکلات این کودکان است و من می‌خواهم در حد توانم باری از روی شانه‌های آنها بردارم.»

  • منبع : همشهری

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب