خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

لزوم راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی جامع از کودکان کار و خیابان و معلولان تهران

  • 23 آذر 1400 - 21:11
لزوم راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی جامع از کودکان کار و خیابان و معلولان تهران
رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران بر لزوم راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی جامع از کودکان کار و خیابان و معلولان تهران تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مهدی پیرهادی در سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به انتظاراتی که از سازمان بهزیستی وجود دارد، گفت: حضور نماینده مستقر در سامانسرای خاورشهر جهت پیگیری و اخذ پذیرش برای مددجویان دارای احکام قضایی جهت ارجاع به مراکزبهزیستی و گزینش نمودن مددجویان جهت ارجاع ، یکی از انتظارات است همچنین باید در خصوص بیمه سلامت مددجویان گرمخانه ها و سامانسراها، همکاری لازم انجام شود.

وی پذیرش به موقع مددجویان دارای معلولیت ذهنی، جسمی و اختلال حواس که در سامانسراها و گرمخانه های شهرداری پذیرش می شوند از سوی سازمان بهزیستی را مهم دانست و گفت: در اختیار قرار دادن ظرفیت مراکز بهبودی و اقامتی (کمپ) به شهرداری جهت ارجاع مددجویان خود معرف گرمخانه ها جهت ترک اعتیاد (موضوع ماده ۱۵ قانون اصلاحیه قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب ۱۳۷۶)، از بهزیستی مورد توقع است.

پیرهادی ادامه داد: ضرورت استقرار نماینده تام الاختیار بهزیستی در مرکز شماره ۲ سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری،  ضرورت صدور مجوز لازم جهت راه اندازی مراکز کاهش آسیب (گذری روزانه، سرپناه شبانه) در کلیه گرمخانه ها و سامانسراهای شهر تهران، از دیگر مواردی است که باید به آن توجه شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: زمان بر بودن فرایند پذیرش کودکان فرار از پایگاه خدمات اجتماعی به بهزیستی همچنین ضرورت همکاری بهزیستی در توانمند سازی کودکان خیابانی و خانواده های آنان (افزایش توانایی های تحصیلی وحرفه ای کودک، افزایش توانایی های شغلی، مالی و بازتوانی) و محدودیت دسترسی مراکز موجود، نیز باید مورد توجه باشد.

پیرهادی بر صدور به موقع مجوز پروانه فعالیت موسسات مردم نهاد در حوزه کودک، راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی جامع از کودکان کار و خیابان، معلولان وسالمندان در سطح شهر تهران جهت سهولت در ارایه خدمات توسط شهرداری، تاکید کرد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب