لزوم ایجاد فضای پر امید همراه با آموزه های دینی در هفته کودک

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ «زهرا افتخاری»، امروز (چهارشنبه 3 مهر) در جلسه هماهنگی برنامه ریزی هفته ملی کودک، با تاکید بر هم‌ افزایی و انجام برنامه‌ های مشترک توسط دستگاه‌ های عضو کمیته هفته ملی کودک گفت: در گذشته هم گفته شده و دوباره قول بدهیم که احترام به حقوق کودک، ارزش‌ های کودکانه و سرمایه‌ های معنوی جامعه که آینده‌ سازان ایران اسلامی هستند منحصر به این هفته نباشد و در طول سال با برنامه‌ ریزی و اجرای فعالیت‌ های مستمر و مطلوب، به کودکان و نوجوانان خدمت کنیم.

 

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با اشاره به اهمیت دوران کودکی و کودکان به عنوان سرمایه‌ های ملی گفت: باید دغدغه‌ متولیان فرهنگی حوزه کودک و نوجوان این باشد که نیازهای روحی، روانی و جسمی کودکان را برآورده کنند و با برجسته کردن ویژگی‌ های کودکان و احترام به آنان، آگاهی جامعه را نسبت به حقوق کودک افزایش دهند.

 

وی، ایجاد فضای پر امید و پر نشاط در هفته ملی کودک را با توجه به هویت ملی اسلامی و آموزه‌ های دینی در راستای ایام سوگواری حضرت امام حسین (ع) را ضروری دانست.

 

افتخاری با تاکید مجدد بر هدف از برگزاری هفته ملی کودک که برجسته‌ سازی دوران کودکی و ارتقای آگاهی‌ های هم کودکان نسبت به حقوقشان و هم اولیای تربیتی و خانواده گفت: برنامه‌ های این هفته در 2 سطح کودک و نوجوان و همچنین خانواده‌ ها و اولیا برگزار می‌ شود.

 

خاطر نشان می شود، ویژه برنامه هفته ملی و روز جهانی کودک امسال از 13 تا 19 مهر ماه در تهران و سراسر کشور با محوریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مشارکت گسترده تمام سازمان ها و نهادهای دولتی مرتبط با امور کودکان برگزار می شود./

 

منبع: خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

اجرای فعالیت های های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بوستان های شهر

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و …