قم چگونه همزمان میزبان دو نمایشگاه کتاب شد؟

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ حمید خرمی رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان استان قم، با یادآوری برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در سال گذشته در این استان، گفت: با توجه به استقبال هم‌استانی‌های عزیز از نمایشگاه سال گذشته و فراهم شدن امکان استفاده از فضای نمایشگاه دائمی استان قم با مشورت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، مقرر شد دو نمایشگاه استانی کتاب و تخصصی کتاب کودک و نوجوان را همزمان برگزار کنیم.

وی اضافه کرد: وقتی خانواده‌ها در کنار هم برای بازدید و خرید کتاب به بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی استان می‌آیند، مناسب است این فضا برای استفاده جمعی و همگانی فراهم آید.

خرمی گفت: با توجه به اینکه مبلغ ریالی که ازسوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برای نمایشگاه امسال در نظر گرفته شد، از مبلغ سال گذشته بیشتر بود، تصمیم گرفته شد هر دو نمایشگاه با هم برگزار شود.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان استان قم به کم و کیف نمایشگاه هم اشاره کرد و افزود: در این نمایشگاه بیش از 341 ناشر در 240 غرفه با عرضه بیش از 90 هزار عنوان کتاب، شرکت کرده‌اند که در دو بخش ناشران عمومی و دانشگاهی و نیز ناشران کودک و نوجوان ساماندهی شده‌اند.

وی اضافه کرد: در بخش چادری نمایشگاه، ناشران کودک و نوجوان، دانشگاهی، آموزشی و کمک درسی‌ها که حدود 50 درصد از آمار ناشران را تشکیل می‌دهند، حضور دارند و علاقه مندان می‌توانند تا 20 دیماه هر روز از ساعت 15 الی 22 از نمایشگاه دیدن کنند.

خرمی با بیان اینکه ما در چهارچوب مقررات موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران حرکت می‌کنیم و بودجه خاصی به‌تنهایی برای برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در نظر گرفته نمی‌شو، گفت: هر استانی می‌تواند در سال یک نمایشگاه برگزار کند و با توجه به تصمیمی که در سطح استان گرفته می‌شود، این امکان فراهم می‌شود که نمایشگاه به‌صورت تخصصی یا عمومی برگزار شود.

خرمی در پایان بیان کرد: رونمایی  از کتاب‌های چاپ جدید و نشست‌های تخصصی در حوزه کتاب کودک و نوجوان که توسط انجمن ناشران کودک و نوجوان برگزار می‌شود از برنامه‌های جنبی این نمایشگاه است./

 

منبع: ایبنا

همچنین ببینید

نمایش چهار انیمیشن ایرانی در برزیل

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از دنیای سینما ؛چهار فیلم انیمیشن از سینمای ایران …