خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 7 February - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

قصه انقراض گوزن زرد در یک کتاب/آشتی کودکان با محیط زیست

  • 06 دی 1400 - 21:23
قصه انقراض گوزن زرد در یک کتاب/آشتی کودکان با محیط زیست
کتاب «گوزن زرد» نوشته سرور کتبی با تصویرگری بابک عامل‌قریب و موضوع انقراض گوزن زرد توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، کتاب «گوزن زرد» نوشته سرور کتبی با تصویرگری بابک عامل‌قریب از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

این کتاب روایتی است از زندگی گوزن زرد که به دلیل شکار بی‌رویه در حال انقراض است. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این کتاب را در کنار ۱۰ جلد دیگر مجموعه «آهای، مواظب ما باشید!» روانه بازار کتاب کرده است.

این کتاب جلد پنجم از یک مجموعه ۱۱ جلدی و داستان گروهی از جانوران ساکن در جنگلی است که زندگی بسیار پرخطری را تجربه می‌کنند و سعی دارند شرایطی را مهیا کنند تا زندگی بی‌خطری داشته باشند.
این مجموعه به کمک داستان‌ها و تصویرهایش، کودکان را با این گروه از جانوران آشنا می‌کند و به آنها یاد می‌دهد که چرا زندگی این جانوران در معرض خطر است.

کودکان با خواندن این داستان‌ها می‌آموزند که چه‌طور به محیط زیست و جانورانی که در آن زندگی می‌کنند، کمک کنند.

نویسنده در این کتاب که مناسب گروه سنی بالای ۹ سال (نونهال) است، به دلایل انقراض «گوزن زرد» اشاره می‌کند و اطلاعاتی در مورد چگونگی و زیستگاه این حیوان در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

کتاب «گوزن زرد» در ۲۸ صفحه با قیمت ۲۵ هزار تومان و شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

زندگی گونه‌های جانوری در معرض انقراض ایران در قالب مجموعه ۱۱ جلدی «آهای، مواظب ما باشید!»، به قلم نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب