خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 30 September - 2022
2

قصه‌گویی از مناطق ویژه جهان در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون

  • 25 مرداد 1400 - 10:55
قصه‌گویی از مناطق ویژه جهان در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون

بخش‌هایی از بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به قصه‌هایی از مناطق ویژه جهان اختصاص دارد. به گزارش خبرگزاری ایچنا، مسؤول کمیته بین‌الملل بیست‌وسومین جشنواره قصه‌گویی گفت: برای نخستین بار قرار است بخش‌هایی از جشنواره در کمیته بین‌الملل با تمرکز بر روی قصه‌هایی از مناطق ویژه‌ی جهان باشد. به […]

بخش‌هایی از بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به قصه‌هایی از مناطق ویژه جهان اختصاص دارد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، مسؤول کمیته بین‌الملل بیست‌وسومین جشنواره قصه‌گویی گفت: برای نخستین بار قرار است بخش‌هایی از جشنواره در کمیته بین‌الملل با تمرکز بر روی قصه‌هایی از مناطق ویژه‌ی جهان باشد. به عنوان مثال قرار است بخش ویژه قصه‌های هندوستان و بخش قصه‌های آفریقا، قصه‌های دنیای عرب و قصه‌های اسکاتلند را در این جشنواره داشته باشیم که با مشارکت انجمن‌های قصه‌گویی و قصه‌گو‌های مستقل این کشور‌ها در جشنواره برپا خواهد شد.
خانم بهاره جهاندوست افزود: با اشاره به محدودیت‌هایی که شیوع بیماری کرونا برای برگزاری جشنواره ایجاد کرده، گفت: متأسفانه در جشنواره امسال امکان دعوت حضوری از شرکت کنندگان خارجی برای قصه‌گویی در ایران فراهم نشد. اما با این وجود ما توانسته‌ایم از فرصت‌هایی که وجود دارد استفاده کنیم و با بهره‌گیری از ارتباط مجازی، تعداد و تنوع قصه‌ها و قصه‌گو‌های بین‌المللی را افزایش دهیم؛ بنابراین ما امسال همراهی شرکت کنندگان خارجی بیشتری را از طریق فضای مجازی خواهیم داشت.
وی ادامه داد: هماهنگی و ارتباط مؤثر و تعامل جهانی با وجود محدودیت‌های تردد جغرافیایی در دوران کرونا، به واسطه همکاری مجازی این ارزش افزوده برای شناخت عمیق‌تر و وسیع‌تر از داستان‌ها و روایت‌های سرزمین‌های دوردست را به ما داده است.
خانم جهاندوست همچنین گفت: تاکنون بیش از ۹۰ اثر ایرانی واجد شرایط در بخش بین‌الملل جشنواره بیست و سوم قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دریافت شده که در مرحله پایش و ارزیابی قرار دارد.
منبع:روابط عمومی کانون پرورشی فکری

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب