قزوین، میزبان مسابقات بین المللی کشتی نونهالان شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ رییس هیات کشتی استان قزوین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تفاهم نامه برگزاری این مسابقات طی نشستی میان رییس هیات کشتی استان قزوین، روح الله احمدزاده شهردار الوند و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی منعقد شد.

محمود حیدری افزود: این دوره از مسابقات به مدت سه روز از ۲۰ آذرماه با حضور کشورهای خارجی در رده سنی نونهالان برگزار می‌شود.

وی ضمن قدردانی از حمایت‌های هدایت الله جمالی پور استاندار و عباس علایی مقدم مدیر کل ورزش و جوانان قزوین، افزود: استان‌های دیگر برای میزبانی این رویداد بین المللی متقاضی بودند که با حمایت‌ها و مذاکرات صورت گرفته قرار شد مسابقات در استان قزوین به میزبانی شهر الوند برگزار شود.

حیدری با بیان اینکه استان قزوین سابقه میزبانی این رویداد بین المللی را دارد، افزود:مسابقات بین المللی کشتی کودک در سال ۸۴ با شرکت هفت تیم خارجی به میزبانی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به خوبی برگزار شد و فدراسیون کشتی ایران، تقدیرنامه ای را برای مسئولان برگزاری صادر کرد.

وی گفت: هنوز تعداد تیم‌های شرکت کننده در این رویداد مشخص نیست و باید اداره روابط بین الملل فدراسیون کشتی، بخشنامه‌ها را برای ثبت نام و شرکت کشورهای خارجی ارسال نماید.

این مسئول با بیان اینکه توجه به ورزش پایه و استعدادیابی از برنامه‌های هیات کشتی استان است، افزود:در این راستا سال گذشته مسابقات کشوری رده نونهالان در استان برگزار شد که نقش موثری در احیای کشتی سنتی قزوین و استعدادیابی رده‌های سنی ایفا کرد.

رییس هیات کشتی قزوین اضافه کرد: امیدواریم با حمایت‌های عملی مسئولان این رویداد مهم بین المللی به نحو احسن برگزار و گام‌های عملیاتی برای احیای کشتی و رسیدن به دوره طلایی استعدادیابی برداشته شود.

استان قزوین حدود چهار هزار بیمه شده در رشته کشتی دارد./

 

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

کتاب‌های کودک به لحاظ تصویر و محتوا جذابیت‌های لازم را ندارند!

کارشناسان معتقدند کتاب‌های کودک به لحاظ تصویر و محتوا جذابیت‌های لازم را ندارند و خلاقیت …