فیلم سینمایی «کودک جادوی شهر شیرین» توسط آستان قدس تولید می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مهدی سیم‌ریز اظهار داشت: پروژه سینمایی کودک جادوی شهر شیرین محصول مشترک آستان قدس رضوی و بنیاد سینمایی فارابی با موضوع رونق تولید و مقابله با تحریم‌ها به زبان کودکانه با حضور بازیگران شناخته ‌شده کشور در ماه‌های پیش‌رو تولید خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مراحل پیش تولید این پروژه سینمایی آغاز شده است، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امیدواریم این فیلم برای نمایش در جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان در سال 1399 آماده شود.

معاون هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی و جمعی از معاونانش و اعضای شورای تولید این بنیاد صبح چهارشنبه 27 آذر 1398 از مراحل پیش تولید و ساخت دکورهای سینمایی این فیلم در مشهد بازدید کردند.

سیم‌ریز ادامه داد: مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی و هیئت همراه پس از این بازدید در نشست بررسی راهکارهای همکاری‌های مشترک با محمدعلی چمی‌گو مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی دراین مؤسسه حضور به هم رساندند.

وی تصریح کرد: این نشست با هدف گفت‌وگو پیرامون پروژه تولید فیلم سینمایی کودک جادوی شهر شیرین و سایر همکاری‌‌های مشترک در حوزه تولید محصولات رسانه‌ای اعم از فیلم‌های کوتاه و مستندها و همچنین تولید یک فیلم یا مستند در زمینه واقعه گوهرشاد برگزار شد.

معاون هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: این برنامه‌ها بر مبنای تفاهم‌نامه همکاری که قرار است بین آستان قدس رضوی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه‌های مشترک فرهنگی و هنری منعقد شود، انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی اجرای برنامه‌های سینمایی این مجموعه بزرگ موقوفاتی را در راستای این تفاهم‌نامه بر عهده خواهد داشت./

 

منبع: تسنیم

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …