فعالیت 22 هزار حلقه صالحین دانش‌آموزی در استان کرمان/ اعزام بیش از 500 هزار دانش آموز کرمانی به مناطق جنگی

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ سردار محمد مطهری صبح امروز همزمان با روز 13 آبان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: جامعه هدف بسیج دانش آموزی در استان کرمان حدود 511 هزار نفر دیده شده است که از این تعداد 280 هزار نفر یعنی حدود 55 درصد از جامعه هدف جذب شدند.

جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان افزود: از تعداد 280 هزار دانش آموز بسیجی، 145 هزار و 810 نفر پسر و 134 هزار و 594 نفر دختر هستند  که به صورت عادی و فعال فعالیت می کنند.

مطهری تعداد کل واحد های مقاومت بسیج دانش آموزی در سه مقطع را 2 هزار و 570 واحد مقاومت عنوان کرد: حلقه های صالحینی که در بحث دانش آموزی هستند 22 هزار حلقه است که شامل 5 حلقه سرمربی، 76 حلقه مربی با سرگروه و 2 هزار و 200 حلقه سرگروه با متربی است.

وی بیان کرد: حدود 10 هزار و 700 کلاس درس آمادگی دفاعی در مجموعه استان فعال هستند که هزار و 200 نفر مربی و 46 نفر سرمربی درس آمادگی دفاعی هستند که به دانش آموزان استان این درس را آموزش می دهند.

جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: در زمینه راهیان نور همکاری خوبی بین آموزش و پرورش و سپاه صورت گرفته است و در سال گذشته موفق شدیم 505 هزار و 312 نفر دانش آموز را به مناطق جنگی اعزام کنیم و برای امسال هم اعزام 6 هزار نفر برنامه ریزی شده است که تاثیر خوبی در زمینه های تربیتی دارد.

مطهری خاطر نشان کرد: 153 گروه جهادی و 86 گروه  طرح هجرت دانش آموزی نیز در مجموعه بسیج دانش آموزی سازمان دهی شدند که در مناسبت های مختلف این گروه های جهادی در شعاع 30 کیلومتری منطقه خود فعالیت می کنند.

وی در ادامه مطرح کرد: حدود 2 هزار و 300 نفر از دانش آموزانی که فارغ التحصیل شدند و به دانشگاه ها راه یافتند به بسیج دانشجویی وصل شدند تا آنجا بتوانند به عنوان فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج دانشجویی در سطح استان فعالیت کنند.

جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان طرح مدارس شهید بهنام محمدی را از دیگر طرح های بسیج دانش آموزی استان برشمرد و گفت: در استان 156 مدرسه در طرح شهید بهنام محمدی فعالیت دارند که از این تعداد 79 مدرسه پسرانه و 77 مدرسه دحترانه است و در فاز اول و دوم این طرح، استان کرمان به موفقیت های خوبی دست پیدا کرد./

 

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا

همچنین ببینید

دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش آموزان کاشانی رسید

در حاشیه هفدهمین اجلاس جهانی روسیه، دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش …