خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

فعالیت ۸۱۰ مرکز ویژه اختلالات یادگیری در کشور

  • 21 آذر 1400 - 23:28
فعالیت ۸۱۰ مرکز ویژه اختلالات یادگیری در کشور
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۸۱۰ مرکز ویژه اختلالات یادگیری در کشور وجود دارد، گفت: طی ایام کرونا خیران ۳۶۱ هزار تبلت به دانش‌آموزان نیازمند اهدا کردند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، سید جواد حسینی صبح یک شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد با اشاره به سند جامع راهبردی آموزش و پرورش، اظهار کرد: افزایش کیفیت آموزش، عدالت محوری، مشارکت همگانی و توسعه آموزش‌های فنی از جمله مهم‌ترین اهداف راهبردی این سند است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه زیر بنای ساحت‌های شش گانه سند تحول بنیادین، ساحت اعتقادی و دینی است، گفت: قرآن، عترت و نماز حکم قنات را در آموزش و پرورش دارند و در دل نظام تعلیم و تربیت جاری و ساری هستند.

وی با بیان اینکه سازمان آموزش و پرورش استثنایی مولود انقلاب اسلامی است و برای گسترش عدالت شکل گرفته، افزود: در بین ۵۴ کشور اسلامی عضو آیسسکو هیچکدام به صورت ویژه به دانش آموزان استثنایی نپرداخته اند و از برکات نظام جمهوری اسلامی سازمان آموزش و پرورش استثنایی است که خدمات ویژه ای را به دانش آموزان استثنایی ارائه می‌کند.

حسینی گفت: پوشش تحصیلی دانش آموزان با نیازهای ویژه از زمان آغاز به کار سازمان تاکنون ۱۸ برابر افزایش یافته است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های گسترده آموزش و پرورش استثنایی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تمامی نوآموزان است.

وی افزود: خراسان شمالی جزو استان‌های برتر در زمینه پوشش برنامه سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی است.

حسینی با بیان اینکه پیش دبستانی در آموزش و پرورش استثنایی اجباری و از بدو تولد است، گفت: سال گذشته ۳۱.۵ درصد ارائه خدمات توانبخشی به نوآموزان پیش دبستانی و ۵۱ درصد به دانش آموزان ابتدایی افزایش داشته است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۸۱۰ مرکز ویژه اختلالات یادگیری در کشور وجود دارد، عنوان کرد: یکی از خدمات سازمان آموزش و پرورش به آموزش و پرورش عادی ارائه خدمات تخصصی به دانش آموزان دیر آموز از طریق مراکز ویژه اختلالات یادگیری است.

وی با بیان اینکه در ایام کرونا خیرین ۳۶۱ هزار تبلت و گوشی هوشمند به دانش آموزان محروم اهدا کردند، افزود: استان خراسان شمالی از جمله استان‌های پیشرو در زمینه تأمین تجهیزات هوشمند آموزشی است و در سال جاری ۱۱ میلیارد تومان اعتبار برای تأمین این تجهیزات به استان خراسان شمالی اختصاص خواهد یافت.

حسینی در پایان گفت: تمامی نیاز دانش آموزان استثنایی استان خراسان شمالی به تجهیزات توان بخشی با تخصیص ۲ میلیارد تومان اعتبار مرتفع خواهد شد.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب