عضویت در مراکز کانون پرورشی کرمانشاه رایگان است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه گفت: امروز (چهارم مهر) به مناسبت هفته دفاع مقدس عضویت کودکان و نوجوانان در مراکز کانون پرورشی استان رایگان است.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ مهناز فتاحی، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با بیان اینکه کودکان و نوجوانان شش ساله به بالا می توانند به عضویت مراکز کانون پرورش فکری درآیند، از همه خانواده‌ها برای به عضویت در آوردن فرزندانشان در مراکز کانون دعوت کرد.

به گفته مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، در حال حاضر در استان 40 مرکز فرهنگی هنری داریم که 14 مرکز آن در شهر کرمانشاه فعال است.

فتاحی در ادامه با اشاره به رسالت کانون پرورش فکری در آموزش غیررسمی کودکان و نوجوانان، گفت: کانون پرورشی با شعار”آینده ساختنی است” سعی در ساختن آینده کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان فردای کشور دارد.

وی با تاکید بر اینکه کانون پرورشی با تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان به صورت غیرمستقیم آنها را برای حضور در جامعه آماده می‌کند، ادامه داد: کانون پرورش می کوشد تا با آموزش‌های غیررسمی و جذاب اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان را بالا برده و با تقویت خلاقیت‌های آنها زمینه‌ پرورش افراد کارآفرین و خلاق را فراهم کند.

فتاحی در ادامه گریزی هم به سالهای دفاع مقدس زد و با بیان اینکه تمام کشورهای دنیا برای انتقال پیشینه فرهنگی خود برنامه‌ریزی می‌کنند، گفت: سالهای دفاع مقدس ظرفیتهای خیلی زیادی دارد که باید برای انتقال آنها به نسل جوان، آیندگان و حتی جهانیان تلاش شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه گفت: هفته دفاع مقدس در واقع روزشمار ایثار و مقاومت مردم در برابر دشمن بعثی است.

وی تاکید کرد: هر ملتی با پیشینه فرهنگی خود هویت پیدا می کند و به همین دلیل هم کودکان و نوجوانان که آینده سازان فردای کشور هستند، باید با پیشنیه فرهنگی خود آشنا باشند./

 

منبع:ایسنا

همچنین ببینید

ترفندهایی برای برخورد با کودک دروغگو

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ سید شهرام علیزاده روانشناس و مشاور، درباره دروغگویی کودکان و نحوه …