عرضه ۲۲۰ عنوان کتاب کودک ایران در نمایشگاه شانگهای

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ نمایشگاه کتاب شانگهای چین یکی از نمایشگاه‌های تخصصی مهم کتاب کودک و نوجوان در جهان است که فعالیت خود را از سال 2013 شروع کرده است و امسال هفتمین دوره برگزاری‌اش را تجربه خواهد کرد.

این نمایشگاه که توسط مرکز تبلیغات و انتشارات شانگهای، گروه انتشاراتی آموزش و رسانه چین و گروه انتشاراتی مطبوعات و انتشارات چین و با مشارکت نمایشگاه کتاب بولونیای ایتالیا در محل مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی شانگهایی در مساحت 25000 مترمربع برگزار می شود، سال گذشته پذیرای نزدیک به 400 ناشر و آژانس ادبی از کشور چین و 25 کشور خارجی بود و بیش از 34000 بازدید کننده تجاری از آن بازدید کردند.

نمایشگاه شانگهای بعد از نمایشگاه‌های تخصصی کتاب کودک و نوجوان بولونیا و شارجه، مهمترین محل تجمع و دیدار ناشران، نویسندگان، تصویرگران و آژانس‌های ادبی فعال در موضوع کودک و نوجوان برای مبادلات کپی رایت کتاب‌های کودک است. در این نمایشگاه علاوه از نمایش و معرفی کتاب، مبادلات کپی رایت و دیگر همکاری‌های مشترک، جوایز ادبی مختلف و انواع نشست‌های تخصصی و همایش‌های بین المللی اجرا می‌شود.

آژانس ادبی رایتول، بزرگترین آژانس ادبی در چین، به نمایندگی از آژانس ادبی پل در ایران قرار است، 220 عنوان از کتاب‌های ایرانی در موضوع کودک و نوجوان را در این نمایشگاه معرفی کند.

مجموعه کتاب‌های شکرستان انتشارات سوره مهر ـ مجموعه کتاب های قصه‌های دوستی از انتشارات محراب قلم ـ مجموعه کتاب‌های قصه‌های گوگولی، قصه‌های گیلی گیلی از انتشارات مدرسه-قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب از انتشارات امیرکبیر ـ مجموعه کتاب‌های قصه‌های تصویری رومی از انتشارات زنبور، مجموعه کتاب‌های اورگامی از انتشارات نغمه نواندیش- مجموعه کتاب‌های شاهنامه،گروه پنج به اضافه یک و افسانه سه دخترون از انتشارات افق ـ مجموعه کتاب‌های مشاهیر خندان و کارآگاه پوری از انتشارات مبتکران ـ مجموعه کتاب‌های ماجراهای ماهی طلایی از انتشارات ساز و کار، مجموعه کتاب‌های خانه شیروانی، ماجراهای مهتاب و ماجراهای موش کوچولو از انتشارات نردبان از جمله کتاب‌های ایرانی خواهند بود که در نمایشگاه شانگهای عرضه و معرفی خواهند شد.

همچنین کتاب‌هایی از نویسندگان مطرح ایرانی از جمله مصطفی رحماندوست، مژگان بابا مرندی، فریبا کلهر، محمدرضا شمس، ابراهیم حسن بیگی و … و ناشران دیگر ایرانی از جمله انتشارات پرتقال، نوید شاهد، جمکران و…در این نمایشگاه در معرض معرفی قرار خواهند گرفت./

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

نمایش چهار انیمیشن ایرانی در برزیل

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از دنیای سینما ؛چهار فیلم انیمیشن از سینمای ایران …