عرضه “لوازم‌تحریر” در مدارس ممنوع!

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ عبدالرضا یاریدر جمع خبرنگاران گفت: با بیان اینکه مدارس حق ندارند در تامین لوازم تحریر دانش‌آموزان دخالتی داشته باشند، افزود: این کار به نوعی فروش لوازم تحریر محسوب می‌شود و با کار واحدهای صنفی تداخل دارد.

وی با بیان اینکه انجام هرگونه فعالیت‌های خرید و فروش کالا در مدارس نیازمند اخذ مجوز است، تاکید کرد: هیچ مجوزی برای عرضه لوازم تحریر در مدارس نداریم.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده کرمانشاه یادآور شد: در صورت مشاهده چنین تخلفی، به لحاظ تداخل صنفی که صورت گرفته اتاق اصناف و سایر دستگاه‌های مربوطه می‌توانند به موضوع ورود کنند.

یاری عنوان کرد: اگر مدارس دانش‌آموزان را ملزم به خرید لوازم تحریر از مغازه خاصی کنند تخلف بدتری شکل گرفته و مصداق فروش اجباری است.

وی با بیان اینکه عرضه لوازم تحریر موضوع کاملا جدایی نسبت به عرضه کتاب و یا تامین پوشاک مدارس است که با تولیدی‌ها قرارداد بسته می‌شود، خاطرنشان کرد: در این زمینه هماهنگی‌های استانی لازم انجام شده و دستگاه‌های مربوطه در جریان کار هستند، اما هیچ مجوز و هماهنگی در زمینه لوازم تحریر نداریم.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده کرمانشاه گفت: اگرچه تاکنون شکایتی در این زمینه نداشته‌ایم، اما اگر والدین تخلفی را در این زمینه مشاهده کردند می‌توانند با ما در میان بگذارند.

چندی قبل نایب رئیس اتحادیه کتاب و لوازم تحریرفروشان از عرضه لوازم تحریر در برخی مدارس و اینکه مدارس به رقبای کتابفروشی‌ها تبدیل شده‌اند، گلایه جدی داشت./

 

منبع:ایسنا

همچنین ببینید

اولین مرکز “حامی” کشور برای حمایت از زنان و کودکان  آسیب دیده افتتاح گردید

 اولین مرکز «حامی» کشور برای حمایت از زنان و کودکان  آسیب دیده در فضای مجازی …