خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 1 October - 2022
4

طرح ملی پیمان و جوانان هلال احمر رفسنجان

  • 12 تیر 1400 - 13:53
طرح ملی پیمان و جوانان هلال احمر رفسنجان

به گزارش ایچنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ طرح ملی پیمان از چهار سال پیش در استان‌های مختلف کشور کلید خورد،  از همان زمان جوانان شهرستان رفسنجان هم آستین بالا زدند. این روزها با وجود شیوع کرونا و خشکسالی و مشکلات دیگر، هنوز هم مسئولیت و مأموریت خود را با وسواس […]

به گزارش ایچنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ طرح ملی پیمان از چهار سال پیش در استان‌های مختلف کشور کلید خورد،  از همان زمان جوانان شهرستان رفسنجان هم آستین بالا زدند. این روزها با وجود شیوع کرونا و خشکسالی و مشکلات دیگر، هنوز هم مسئولیت و مأموریت خود را با وسواس دنبال می‌کنند.

اعضای جوانان شهرستان رفسنجان، در این سال‌ها قصه‌های زیادی از اهالی شهر و روستاهای اطرافش درباره فقر و بیکاری و آسیب‌هایی که اعتیاد با خود به خانه‌های مردم برده، شنیده‌اند.

از شروع اعتیاد در نوجوان‌ها گرفته تا اعتیاد زنان و مردان خانواده که خواهی‌نخواهی کودکان را هم از این مشکل بی‌نصیب نمی‌گذارد. جوانان هلال‌احمر رفسنجان هنوز از تب‌وتاب کمک برای کاهش اعتیاد و پیشگیری از آن نیفتاده‌اند.

ماجرا از روزهای آغاز طرح ملی پیمان شروع شد؛ سال ۹۶ که تعدادی از جوانان هر شهرستان برای گذراندن دوره‌های آموزشی مختلف به این طرح دعوت شدند؛ تسهیلگرانی که اغلب در حوزه‌هایی مثل روانشناسی دستی در آتش داشتند و با گذراندن دوره‌های آموزشی، خود را برای ورود به کارزار آسیب‌های اجتماعی در شهرستان و روستاهای مختلف آماده می‌کردند.

«آرزو دهقان» یکی از این افراد آموزش‌دیده است که ۱۲ سال از آغاز فعالیتش‌های جدی‌اش در هلال‌احمر رفسنجان می‌گذرد. او می‌گوید: «طرح پیمان با دیگر طرح‌هایی که در سازمان جوانان برگزار می‌شد، تفاوت داشت.

فعالیت در حوزه آسیب‌های اجتماعی برای من که این آسیب‌ها و تأثیرش را در شهرستان محل زندگی و روستاهای حاشیه‌ای آن می‌دیدیم، موضوع جالبی بود. بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی لازم، روستایی را برای انجام فعالیت‌های متمرکز انتخاب کردیم.

«کریم‌آباد» به دلیل محرومیت‌ها و مسأله فقر و اعتیاد و آسیب‌های دیگری که در آن وجود داشت، محل مناسبی برای اجرای این طرح بود. گرچه با آغاز فعالیت در این روستا متوجه شدیم کار از آنچه فکر می‌کردیم سخت‌تر است و راه دشواری در پیش داریم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب