طرح مصون‌سازی کودکان مقابل اعتیاد در زنجان اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ معاون امور پیشگیری بهزیستی استان زنجان روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: اجرای برنامه‌های مصون‌سازی کودکان زیر سن دبستان به عنوان یکی از زیرساخت‌های اساسی در طرح‌های پیشگیری از اعتیاد است که در این برنامه در هر مهد کودک ۳۰ نفر از والدین در هر مرحله طی ۱۲ ساعت تحت آموزش‌های لازم قرار می‌گیرند.

گل نساء آقا محمدی افزود: طی سال گذشته قریب به ۲۴۰ نفر از والدین در هشت مهدکودک استان تحت پوشش این طرح قرار گرفتند که در سال جاری نیز  این طرح شروع شده و تا پایان بهمن امسال ادامه خواهد داشت.

به گفته این مسؤول، مصون‌سازی کودکان در برابر خطرات اعتیاد، ارتقای کیفیت زندگی آنها در سنین بالاتر از جمله اهداف اجرای این طرح است که در این میان آموزش ارتقای بهداشت و سلامت روان، مهارت‌های زندگی، تاب‌آوری، مهارت‌های تصمیم‌گیری و مهارت‌های حل زندگی است که در ابتدا به والدین و مربیان در این طرح آموزش داده می‌شود تا این آموزش‌ها به کودکان ارائه شود.
وی با بیان اینکه نحوه تعامل والدین، فرزندپروری و مهارت‌های ارتباطی زمینه‌ساز پیوند مستحکم اعضای خانواده و کاهش آسیب‌ها است، گفت: روابط عاطفی و صمیمیت بین اعضای خانواده لازمه استحکام و دوام بنیان زندگی است، از این رو، آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به افراد در این سنین با هدف مجهز شدن آنها به مهارت‌های زندگی بسیار ضرورت دارد.
آقا محمدی خاطرنشان کرد: اگر چنانچه نیازهای اولیه به ویژه عاطفی و ارتباط والد، فرزندی تقویت شود به همان میزان گرایش به اعتیاد کاهش می‌یابد.

وی یادآور شد: معاونت امور پیشگیری بر اساس رسالت و حیطه فعالیت خود که همان اطلاع رسانی و افزایش آگاهی های علمی آحاد جامعه در خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، پیشگیری از معلولیت ها و مشاوره های روانشناختی محسوب می شود، اقدامات متعددی را انجام داده است./

 

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …