خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

اجرای طرح «شهردار مدرسه» در یزد

  • 16 آبان 1400 - 10:36
اجرای طرح «شهردار مدرسه» در یزد
طرح شهردار مدرسه با مشارکت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان یزد و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، تفاهم نامه طرح «شهردار مدرسه» بین سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان یزد با هدف آمادگی ورود نوجوانان به زندگی در جامعه ای بزرگ‌تر از مدرسه منعقد شد.

حجت الاسلام مجتبی صداقت، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد در مراسم انعقاد این تفاهمنامه با اشاره به اینکه طرح شهردار مدرسه یک طرح تربیتی، فرهنگی و اجتماعی است، اظهار داشت: این طرح در ابتدای امر، دانش آموزان را مسئولیت پذیر می کند و زمینه یادگیری دانش‌آموزان مستعد را برای ورود به زندگی در جامعه ای بزرگ‌تر از مدرسه و درک بهتر از مناسبات عمیق اجتماعی با افزایش مشارکت آنان در امور جامعه و تصمیم سازی موفق در برابر مشکلات زندگی اجتماعی فراهم می کند.

وی تاکید کرد: وقتی مدرسه ای توسط خود دانش آموز اداره شود، مسائل را با وجود خود درک می کند و با مشارکتی که با دیگر دانش آموزان صورت می گیرد، رفع مشکلات و کاهش آسیب های اجتماعی را در مدارس شاهد خواهیم بود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد بیان کرد: همچنین تمرین کار گروهی، ایجاد زمینه بروز تفکر شورایی، برنامه ریزی گروهی و عمل بر مبانی برنامه برای رفع مشکلات و در نهایت سپردن پاره ای از اختیارات به نوجوانان و جوانان موجب کشف و پرورش استعدادها و مدیرپروری و افزایش حس تعلق در آنها خواهد شد.

وی با تأکید به اینکه یکی از اهداف این طرح، آشنائی نوجوانان و جوانان با فرآیند انتخابات است، گفت: از دستاوردهای بزرگ این طرح می توان به آشنائی این نسل با فرآیند انتخابات اشاره نمود، چرا که آنان در این فضای دوستانه و صمیمی، نحوه درست رقابت کردن، انتخاب کردن و رفاقت و همدلی پس از آن را به خوبی آموزش خواهند دید تا در آینده شاهد کاهش بسیاری از بداخلاقی های موجود در این حوزه باشیم.

اجرای طرح شهردار مدرسه در ۲۰ مدرسه متوسطه یزد

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان یزد هم در مراسم امضای تفاهم نامه طرح «شهردار مدرسه» گفت: این طرح در سال تحصیلی پیش رو در ۲۰ مدرسه متوسطه دوره اول و در ۵ منطقه شهر یزد اجرا شود.

حسین میرشریف عنوان کرد: در این طرح، دانش آموزان با تشکیل شورای تشکل های دانش آموزی در مدارس شهردار مدرسه را انتخاب می کنند و پس از آن معاونین شهردار مشخص می کنند و سپس کار اجرایی در مدارس آغاز خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد: بتوان طرح «شهردار مدرسه» را با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد، سال آینده در اکثر مدارس متوسطه اول شهر یزد اجرایی کرد.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب