خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : چهارشنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Wednesday - 28 September - 2022
2

طرح “توسل به علی اصغر (ع)” ؛ وتاکنون توزیع ۲۰۰۰بسته معیشتی به ایتام نیازمند

  • 23 مرداد 1400 - 13:03
طرح “توسل به علی اصغر (ع)” ؛ وتاکنون توزیع ۲۰۰۰بسته معیشتی به ایتام نیازمند

 جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان از طرح “توسل به حضرت علی اصغر(ع)” خبر داد و گفت: دو برنامه در قالب دعا برای شفای بیماران به ویژه کودکان و توزیع بسته‌های معیشتی، آموزشی و بهداشتی از فردا تا اربعین اجرا می‌شود. به گزارش خبرگزاری ایچنا،حجت‌الاسلام حمیدرضا صادق‌زاده ، با […]

 جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان از طرح “توسل به حضرت علی اصغر(ع)” خبر داد و گفت: دو برنامه در قالب دعا برای شفای بیماران به ویژه کودکان و توزیع بسته‌های معیشتی، آموزشی و بهداشتی از فردا تا اربعین اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا،حجت‌الاسلام حمیدرضا صادق‌زاده ، با اشاره به مراسم شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم اظهار داشت: هر ساله برای ۲۵۰۰ نفر برنامه توسل به حضرت علی اصغر(ع) برنامه‌ریزی می‌شد ولی متاسفانه سال گذشته به دلیل اپیدمی کرونا و حفظ سلامتی مادران و کودکان برنامه‌ای برگزار نشد.

وی افزود: در سال جاری هیئت امنا و مجمع امر به معروف تصمیم گرفتند این برنامه با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شود، با توجه به شرایط خاص کرونایی حاکم بر استان پیشنهاداتی برای برگزاری دو برنامه در قالب دعا برای شفای تمامی بیماران به ویژه کودکان کرونایی و توزیع بسته‌های معیشتی، آموزشی  و بهداشتی در دستور کار قرار گرفت.

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان اینکه توزیع بسته‌های معیشتی از اولین جمعه محرم تا اربعین ادامه خواهد یافت، گفت: امسال به جای برگزاری مراسم شیرخوارگان توزیع این بسته‌ها ویژه کودکان ایتام تحت عنوان «عاشقان علی اصغر (ع) »انجام می‌شود و همچنین مراسم دعا برای شفای بیماران خواهیم داشت.

وی ادامه داد: با بیمارستانی که کودکان کرونایی و غیر کرونایی در آن بستری هستند ارتباط زنده برقرار می‌کنیم تا قوت قلبی برای آنها باشد و بدانند ما دعاگوی آنها هستیم و طلب شفای همه بیماران را از خداوند متعال خواستاریم.

صادق‌زاده تصریح کرد: به خانم‌هایی که همراه با  کودکان خردسال‌شان تمایل به حضور در مراسم شیرخوارگان حسینی را دارند، پیشنهاد شده به جای حضور در مراسم در شرایط اپیدمی کرونا در این امر خیر با کمک نقدی و غیر نقدی به نیت سلامتی کودک و خانواده‌شان به یاری کودکان یتیم نیازمند بشتابند.

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به اینکه کلید آغاز این حرکت خدادوستانه از فردا زده می‌شود، اظهار داشت: فردا با آماده‌سازی ۱۰۰ بسته معیشتی، آموزشی و بهداشتی آغاز می‌کنیم و انشاالله تا پایان روز فردا این بسته‌ها به ۵۰۰ بسته برسد، در نظر داریم این کار تا روز اربعین به صورت روزانه انجام شود و تصمیم داریم در این ایام به ۲ هزار یتیم در مناطق شرق اصفهان و حصه کمک شود.

وی افزود: شناسایی ایتام نیازمند با کمک کمیته امداد،  انجمن مددکاری امام زمان(عج) و خیریه امام مبین انجام شده و به مرور بسته‌های معیشتی بین آنها توزیع خواهد شد.

صادق‌زاده خاطرنشان کرد: قبل از این هم توزیع ۵۰ هزار قرص نان برای نیازمندان و ایتام در برنامه وجود داشت بنابراین با  ۲۲ نانوایی در شرق اصفهان هماهنگی‌های صورت گرفت و ما نان‌ها را از آنها خریداری و به دست نیازمندان تا اربعین حسینی خواهیم رساند.

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان فرمایش حضرت آقا که انجام کارها با محوریت مساجد صورت بگیرد، گفت: ما به عنوان امران به معروف این وظیفه را به عهده داریم تا در جذب مشارکت مردمی در مساجد اقدام کنیم و اجازه ندهیم کودک یتیمی به علت مسائل معیشتی، بهداشتی و آموزشی رنج ببرد و خانواده‌ها می‌توانند کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را برای ایتام نیازمند به مساجد اهدا کنند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب