خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

ضرورت نظارت بر محتوای آموزشی ارائه شده در مهدهای کودک‌

  • 07 آبان 1400 - 13:30
ضرورت نظارت بر محتوای آموزشی ارائه شده در مهدهای کودک‌
امام جمعه یزد گفت: لازم است دستگاه‌های متولی امر بر محتواهای آموزشی ارائه شده در مهدهای کودک‌ نظارت کافی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری، پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد آموزش و پرورش از سطح وزارتخانه تا شهرستان‌ها بیشتر درگیر کار تشکیلاتی و ستادی است، اظهار داشت: توان نیروهای آموزش و پرورش باید صرف برنامه ریزی برای امور آموزشی و تربیتی و تحول در سیستم آموزشی شود.

وی افزود: مسئله اصلی در حوزه آموزش و پرورش، ارتقا کیفیت آموزشی، ارتقا سطح تربیت دینی و تقویت تفکر، تعقل و تدین در دانش آموزان است و این مهم باید به عنوان یک اولویت مدنظر مسئولان آموزش و پرورش باشد در حالی که در مواردی احساس می‌شود، کارهای ستادی اصل و این موارد، به عنوان حاشیه مدنظر قرار گرفته است.

ناصری ادامه داد: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اساسی است زیرا سبک آموزشی ما بر اساس تفکر و تعقل نیست و سیستم و سبک آموزشی ما باید متحول شود ضمن اینکه قدرت تعقل و تشخیص حق از باطل باید از دوران کودکی به فرزندان ما آموزش داده شود که این مهم در سیستم آموزشی ما مورد غفلت قرار گرفته شده و اجرای سند تحول می‌تواند خلأهای موجود را پر کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد یادآور شد: متأسفانه امروز بواسطه کلاس‌های آنلاین و غیر حضوری، فضای مجازی تأثیر بالایی روی دانش آموزان گذاشته است و گاه آثار نامطلوبی در سبک زندگی آنها ایجاد می‌کند که لازم است معلمان و مربیان در این زمینه وارد عمل شوند و هدف زندگی را به دانش آموزان نشان دهند، به آنها الگو معرفی کنند و فطرت الهی آنها را بیدار کنند.

وی بیان کرد: البته مهدهای کودک نیز بسیار حائز اهمیت هستند زیرا محتوایی که این مراکز در سنین پنج و شش سالگی به کودکان ارائه می‌دهند، می‌تواند در هویت، تفکر و تعقل آنها اثرگذار باشد بنابراین نیاز به نظارت جدی بر محتواهای ارائه شده در این مراکز است.

ناصری تصریح کرد: به تحول آموزش در مهدکودک‌ها نیز توجه شود و کودکان ما باید از سنین پایین با الگوهای درست و قوی آشنا شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله جمعیت عنوان کرد: جمعیت ما به سمت پیر شدن پیش می‌رود و اگر همین جمعیت جوان را نیز تربیت و تقویت نکنیم، کشور در آینده با مشکل نیروی انسانی مواجه می‌شود.

ناصری تاکید کرد: به آموزش‌های قرآنی در مهدکودک‌ها و مدارس توجه شود، و امروز کودکان را باید به نحوی تربیت کنیم که افرادی معتقد، متدین، متعهد، با اخلاق، دلسوز و ولایتمدار بار بیایند تا بتوانند برای آینده کشور منشأ اثر و خیر و برکت باشند.

وی اظهار داشت: در دانشگاه فرهنگیان نیز باید معلمانی متعهد تربیت شوند تا بتوانند دانش آموزانی دلسوز، خلاق، متعهد و کارآمد تربیت کنند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: در مدارس و دانشگاه‌ها باید دانش آموزانی تربیت شوند که بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه، کارآفرین شوند نه اینکه امروز بیشترین آمار بیکاری استان یزد مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی باشد.

وی تاکید کرد: دشمنان ما می‌خواهند کشور ما در همه زمینه‌ها به خارج از کشور وابسته باشند تا به واسطه استقلال و رشد علمی، قدرت پیدا نکنیم و برای تحقق این هدف خود از هیچ تلاش و برنامه ریزی در کشور ما دریغ نمی‌کنند و این برنامه ریزی را از ۱۰۰ سال پیش در سیستم آموزشی ما آغاز کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این نشست اظهار داشت: در مرکز استان یزد برای احیای مدارس تخریبی و جایگزینی مدارس در مرکز استان نیاز به ۲۴۵ آموزشگاه ۱۲ کلاسه داریم.

موحدی فر عنوان کرد: ۲۳۵ مدرسه نیز در بقیه شهرهای استان یزد کمبود داریم که برای رفع این مشکلات تلاش‌هایی در حال انجام است که امیدواریم به نتیجه برسد.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب