خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 30 September - 2022
1

ضرورت آموزش علل ناباروری به نوجوانان

  • 12 تیر 1400 - 16:13
ضرورت آموزش علل ناباروری به نوجوانان

به گزارش ایچنا به قول ایسنا/قم یک متخصص زیست شناسی تکوینی از ضرورت آموختن عوامل ناباروری از دوران نوجوانی گفت. دکتر راحیل جنتی‌فر، مدیرگروه پژوهشی بیولوژی تولید مثل جهاددانشگاهی، در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: با توجه به این که مشکل ناباروری در تمام دنیا در حال افزایش است و این روند در ایران با […]

به گزارش ایچنا به قول ایسنا/قم یک متخصص زیست شناسی تکوینی از ضرورت آموختن عوامل ناباروری از دوران نوجوانی گفت.

دکتر راحیل جنتی‌فر، مدیرگروه پژوهشی بیولوژی تولید مثل جهاددانشگاهی، در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: با توجه به این که مشکل ناباروری در تمام دنیا در حال افزایش است و این روند در ایران با کمی سرعت بیشتر اتفاق می افتد به نظر من نیاز است که آگاهی دادن به مشکلات ناباروری و عللی که باعث آن می شود از سنین نوجوانی آغاز شود.

وی ادامه داد: فرزندان ما در کتب دبیرستان ممکن است هنوز در مورد تولید مثل جانوران، گیاهان تک لپه، دو لپه ای و نحوه تکثیر آن ها مشغول باشند و در سال چندین بار این مطالب را بخوانند؛ اما هنوز نمی دانند که استفاده بیش از حد معمول از تلفن همراه، تغذیه ناسالم، بی تحرکی و حتی استفاده از دخانیات می تواند در آینده سلامت باروری آنها را دچار مشکل کند.

وی اظهار کرد: مولفین کتب دبیرستان می‌توانند از نتایج حاصل از مقالاتی که امروزه به تعداد زیادی در مجلات معتبر دنیا چاپ می شوند استفاده کنند و با توجه به سطح بینش و آگاهی نوجوانان ما در مورد باروری و ناباروری و عوامل دخیل در آن فصلی را تعریف کنند که حداقل نوجوانان امروز کشور ما آنچه ممکن است سلامت جسمی و روانی آن ها را در آینده تحت تاثیر قرار دهد بداند.

مدیرگروه پژوهشی بیولوژی تولید مثل جهاددانشگاهی افزود: شاید با این آگاهی بتوان در آینده جامعه ای سالم تر داشت که امروزه دست به گریبان آن هستیم.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب